Hazırlıklar başladı! Rus askerleri Türkiye'ye geliyor

Rusya İçişleri Bakanlığı mensubu güvenlik görevlilerinin Türkiye'de tatil yapabilmesine imkan sağlayan karar, yeni rekorlara imza atmaya hazırlanan turizmcileri sevindirdi.

Hazırlıklar başladı! Rus askerleri Türkiye'ye geliyor
Hazırlıklar başladı! Rus askerleri Türkiye'ye geliyor
GİRİŞ 25.06.2019 10:35 GÜNCELLEME 25.06.2019 10:35
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Rusya, 2014'te İçişleri Bakanlığı çalışanlarının NATO ülkelerinde tatil yapmasını yasaklamış ve Türkiye'yi yasaklı ülkeler listesine almıştı. Yıllar sonra Rusya'dan müjdeli haber gelmişti ve Rusya'da İçişleri Bakanlığı mensubu güvenlik görevlilerinin, Türkiye'de tatil yapabilmesine imkân sağlayan karar çıkmıştı. Bu kararın ardından sevindiren bir haber daha geldi. Rusya, polislerden sonra askerlerine de Türkiye'de tatil yapma izni vermeye hazırlanıyor.

 

 

YASAK KALKTI, RUS POLİSLER TATİLE TÜRKİYE'YE GELECEK

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2014 yılında Rusya'da İçişleri Bakanlığı çalışanları ve diğer kurumlardaki güvenlik görevlilerinin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere gitmesinin ve tatil yapmasının yasaklandığını anımsattı.

 

 

"ORDU İÇİN DE İZİN ÇIKACAK"

Son 4 yıldır Rus polisinin Türkiye'de tatil yapamadığını aktaran Ayık, bu yasağı kaldıran kararın ise geçen hafta Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsyev tarafından imzalandığını belirtti.

Bu kararın son derece önemli olduğuna işaret eden Ayık, şunları söyledi:

"Rusya'da yaklaşık bir milyon civarında polis teşkilatı elemanı var, aileleriyle düşündüğümüz zaman yaklaşık 2,5 milyonluk bir potansiyel. Yaklaşık bir o kadar sayıda da asker, ordu mensubu var. Ordu mensupları için henüz bir serbestlik gelmedi, sadece polisler için geldi. Tahmin ediyoruz ki önümüzdeki günlerde de ordu mensupları için de gelecek. Böyle bir karar alınırsa Türkiye için toplam 5-6 milyonluk yeni bir potansiyel oluşacak demektir. Bunun da önümüzdeki süreçte Rusya Federasyonu'ndan gelecek misafir sayılarına son derece olumlu katkılar yapmasını bekliyoruz."

Ayık, uzun süre Türkiye'ye gelemeyen bu insanların Türkiye'yi özlediğini vurguladı.

Kararın yeni olması nedeniyle henüz rakamlara yansımadığını ifade eden Ayık, "Sonbahar döneminden itibaren rakamlardaki yansımasını göreceğiz. Gerçek rakamsal artışları ise 2020 yılında net olarak görebiliriz. Tahminlerimize göre Rus ziyaretçi sayısında ilave minimum bir milyonluk bir artış bekliyoruz." dedi.

TURİZMDE ÇOK CİDDİ BİR HAREKETLİLİK SÖZ KONUSU

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca da Türkiye turizmi açısından önemli bir karar olduğuna dikkati çekti. Son 4 yıldır Rus polisinin farklı ülkelere yönlendirildiğini anlatan Atmaca, "Daha önceden Türkiye'de tatil yapmış Rus güvenlik görevlileri vardır, bu kişiler gerek hizmet kalitesi gerekse ürün çeşitliliği açısından yeniden ülkemizi tercih edeceklerdir." diye konuştu.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Rus askeri
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Rusya.!!! Türkiye ile Rusya arasını bozmaya çalışan abd nin CIA oyunu devreye alınmıştır. Oradan çıkan polisleri Türkiyede operasyon yaparak öldürmesi kaçınılmaz bir durum. Dikkatli olunmalı.
  Cevapla
 • meryem. 3 ay önce Şikayet Et
  tedbirli olmakta fayda var ajanlık yapabilirler sonuçta menfate dayanan bir dostluk dost olan bir dostluk değil .
  Cevapla
 • www 3 ay önce Şikayet Et
  Yillarca mit binasinin icinde mossad bizi denetledi tatile gelen ajandan ne olur .en azindan tatile geliyor bizi denetlemeye gelmiyor kolesi degiliz.
  Cevapla
 • Osman KAYA 3 ay önce Şikayet Et
  ABD, ALMANYA, FRANSA , JAPONYA, vb. turizm ile büyümediler. Çalışkanlıkları dürüstlükleri ile büyüdüler. Turizm ile biraz para geliyor ama para ile alınamayacak değerlerimizi kaybediyoruz. Dolayısıyla birbirimize düşman olup sömürü alanına dönüşüp başkasına yem oluyoruz.
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Yılda sadece 8-10 milyar dolar getiren ekstra getiren başka sektör varmı? İkincisi avrupanın insanı Türkiyeye gelmeden çölde develerle sarıklarla dolaşan arap milleti zannediyorlar bizi. Geldiklerinde buralar hoşlarına gidiyor ilgi alaka misafirperverlik hoşlarına gidiyor ülkelerine döndüklerinde Bu Ön yargıyı kırıp kendi akrabalarına çevresine anlatıyor.
  Cevapla
 • Akın 3 ay önce Şikayet Et
  Hangi dürüstlükleri orta doguya getirdikleri kan göz yaşı ile sömürdükleri petrol ilemi yada işgal ettikleri ülkelerin altınlarını çalarakmı
  Cevapla
 • vatan 3 ay önce Şikayet Et
  8o miliyon turist geliyir fransaya az mi saniyon
  Cevapla
 • Bozoklu 3 ay önce Şikayet Et
  Nokta
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle