Fitch'ten Türkiye açıklaması: Düşüş hızlanacak

Fitch Ratings Yönetici Direktörü Edward Parker, “Türkiye’de enflasyonun düşüşünün önümüzdeki aylarda baz etkileriyle hızlanmasını bekliyoruz. Türkiye’nin geçtiğimiz yazdan bu yana (cari açıkta) yaşadığı düzeltme dikkati çekici" dedi.

Fitch'ten Türkiye açıklaması: Düşüş hızlanacak
Fitch'ten Türkiye açıklaması: Düşüş hızlanacak
GİRİŞ 20.06.2019 13:58 GÜNCELLEME 20.06.2019 15:23
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Yönetici Direktörü Edward Parker, Fitch Türkiye'de enflasyonun düşüşünün hızlanmasını beklediklerini söyledi.

 

Fitch Ratings'în gelişen piyasalara ilişkin Londra’da düzenlendiği toplantıda yatırımcılara sunum yapan Parker, "Türkiye'de enflasyonun düşüşünün önümüzdeki aylarda baz etkileriyle hızlanmasını bekliyoruz." ifadesini kullandı. 

Parker, Türkiye'de cari açığın düştüğüne işaret ederek, "Türkiye'nin geçtiğimiz yazdan bu yana (cari açıkta) yaşadığı düzeltme dikkati çekici. Bununla birlikte Fitch’in pozitif görünüm belirlemesi için daha fazla ilerleme görmesi gerekiyor. Öte yandan Türkiye'de kamu borcunun gayrisafi yurt içi hasılaya (GSYH) oranı düşük kalmayı sürdürecek." değerlendirmelerinde bulundu.

 

Edward Parker, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na yönelik eleştirilerini dile getirdi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Halk 8 ay önce Şikayet Et
  Halimize gülüyorum, kötü deyince Türkiye düşmanı, iyi deyince alkış. Geldiğimiz şu hal üzücü, daha ilkeli yaklaşımlarımız olmalı.
  Cevapla
 • Demoxy 8 ay önce Şikayet Et
  Hangi dağda kurt öldü..Şer....sizler
  Cevapla
 • mehmet akif 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiyenin yararına bir açıklamada yapılsa kur düşmüyor.Çünkü aşağı çekecek düğme sadece bir kaç hırsızın elinde ve kendilerininde dolarları mevcut.
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  hah işte böyle yola gelin
  Cevapla