Ziraat Bankası duyurdu: Bugün başlıyor

Ziraat Bankasından yapılan açıklamaya göre, banka, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine avantaj sağlayacak "Enflasyona Endeksli Konut Kredisi" ürününü bugün itibarıyla kullanıma sunuyor.

Ziraat Bankası duyurdu: Bugün başlıyor
Ziraat Bankası duyurdu: Bugün başlıyor
GİRİŞ 17.06.2019 12:41 GÜNCELLEME 17.06.2019 15:05
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

"Enflasyona Endeksli Konut Kredisi" ile gelecek dönemde enflasyon oranlarında ve finansman koşullarında beklenen olumlu gelişmeler doğrultusunda vatandaşların mevcut konut ihtiyaçlarını daha fazla ötelemeksizin istedikleri zamanda ve en uygun maliyetle ev sahibi olmaları hedefleniyor.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünü, özellikle gelecek dönemde faiz oranlarının düşmesini bekleyen müşterilerin konut kredisi taleplerini karşılamak için hazırlandı. Bu ürüne ilişkin faiz oranı ilan edilen Enflasyon Oranı (TÜFE) + Banka Tarafından Belirlenecek Marj Oranı toplamından oluşacak ve kredi faiz oranı müşteriler tarafından kredi kullandırım aşamasında seçilecek periyotlarda (6 veya 12 aylık), enflasyon oranına (TÜFE) göre dönemsel olarak güncellenecek.

 

 

Bu ürünle satın alınacak konutun yüzde 80'ine kadar kredi kullandırılabilecek. 120 aya kadar vade belirlenebilecek. Erken kapama/ödeme durumunda herhangi bir ücret alınmayacak. Müşteriler kredi vade süresi içerisinde dilediği zaman sabit faizli konut kredisi ürününe de geçiş yapabilecek.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi işlemlerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayınlanan TÜFE Endeksi dikkate alınacak.

Kredi kullandırım işlemlerinde TÜİK tarafından açıklanan en güncel TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınacak. Bu kapsamda Enflasyona Endeksli Konut Kredisinde faiz oranını, en son açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranına bankaca belirlenen marj oranının eklenmesi ile hesaplanacak.

Bu faiz oranı müşteriler tarafından kredi kullandırım aşamasında seçilecek 6 veya 12 aylık periyotlarda, enflasyon oranına göre dönemsel olarak güncellenecek. Sözleşmede belirtilen dönemlerde faiz oranı güncellemesi yapılırken, içinde bulunulan aydan bir önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınacak.

Bu çerçevede bankaca Enflasyona Endeksli Konut Kredisi faiz oranı; 1-120 aya kadar vadede TÜFE+0,19 (aylık) marj oranı olarak belirlendi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Enflasyona Endeksli Konut Kredisi" ile ilgili yaptığı açıklama;

Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranı son açıklanan TÜFE'ye bankamızca belirlenen aylık 0,19 marjın eklenmesiyle hesaplanacak.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile alınacak ev sıfır da ikinci el de olabilir. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi uygulamasını bugün deklare ettik, hemen bugün başvuruları almaya başlıyoruz.

Bütün hesap kitap ortada, Türkiye'de sorunlu kredilerin toplam krediye oranı yüzde 4.Ekonomi Değer Kredisi Paketi 25 milyar TL büyüklüğünde. KOBİ'lerimize 20 milyon TL'ye, KOBİ dışı firmalara 50 milyon TL'ye kadar kredi kullandırabileceğiz. Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu kefaleti kapsamında kullandırılan kredilerde yüzde 2 kefalet komisyonu dışında hiçbir masraf alınmayacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • onur 5 ay önce Şikayet Et
  Gümbür gümbür mortgage krizi geliyor
  Cevapla
 • Enes 5 ay önce Şikayet Et
  Gülmek istiyorum gülemiyorum artık bogazımda düğümleniyor
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle enflasyona odaklı kredi çekilmez
  Cevapla
 • şahin 5 ay önce Şikayet Et
  faizi düşükte olsa yüksekte olsa kredi vermiyorki. adı devlet bankası amma özel bankadan kötü bu konuda
  Cevapla
 • Bayram 5 ay önce Şikayet Et
  Bende kamu bankalarından ne yaptımsa gredi çekemeden. Evimi ipotek kösterdiğim halde vakıflar bankasından eksper olumlu rapor verdiği halde bana gredi verilmedi ayrıca haraç alır kibi 600 tl eksper masrafını emekli maaşımdan kestiler. Yazıklar olsun
  Cevapla
 • ali 5 ay önce Şikayet Et
  enflasyon oranını diyeli hadi anladım; lakin marj ını yesinler. açıkca faiz desene şuna.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle