Erdoğan'dan Suriyeli yalanına sert cevap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, Suriyelilere maaş veriliyor söylentilerine cevap vererek; "Biz sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yetim, öksüz, fakir, fukaraya valiliklerimiz ve kaymakamlıklarımız vasıtasıyla maaş veriyoruz." dedi.

GİRİŞ 16.06.2019 15:55 GÜNCELLEME 16.06.2019 16:42
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Olağan Genel Kurulunda konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Bu yıl mayıs itibariyle ihracatımız 171,4 milyar dolara çıkmış bulunuyor. İhracattaki yükseliş olumlu ancak yetersiz. Bir an önce 200 milyar dolar sınırını geçmemiz gerekiyor." diyerek, "Buradan tüm girişimcilerimize, iş insanlarımıza, sanayicilerimize, tüccarlarımıza, üretecilerimize sesleniyorum: Ülkenize güvenin, devletinize güvenin, geleceğinize güvenin. Elinizdeki tüm imkanları yatırıma, üretime, istihdama, ihracata yöneltin." ifadelerini kullandı.Erdoğan, "Türkiye'yi cari açık veren bir ülkeden cari fazla veren bir ülkeye taşımaya çok yaklaştık. Biz sizlere güveniyoruz." şeklinde konuştu.

DÖVİZ SATIMLARINA MUAFİYET 

"Sanayi Sicil Belgesi sahipleri ve ihracatçı birlikleri üyelerine yapılan döviz satımlarına muafiyet getiriyoruz." dedi.

Erdoğan, "Artık ihracatçılarımız döviz alırken binde birlik kambiyo vergisi ödemeyecekler." ifadelerini kullanarak, "Böylece döviz spekülasyonlarını önlemek için aldığımız tedbirlerin ihracatçılarımızı etkilemesinin de önüne geçiyoruz." şeklinde konuştu.

"BİZ HİÇBİR SURİYELİYE MAAŞ BAĞLAMADIK"

Erdoğan, "Biz hiçbir Suriyeliye maaş bağlamadık. Biz sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yetim, öksüz, fakir, fukaraya valiliklerimiz ve kaymakamlıklarımız vasıtasıyla maaş veriyoruz." dedi.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ TÜRK GEMİLERİ 

Doğu Akdeniz'deki Türk gemileri ile ilgili de Erdoğan, "Birileri kaşını gözünü oynatırsa biz de bütün fırkateynlerimizle beraber, gerektiğinde uçaklarımızla, hemen o gemilerimizin yanında yerimizi alıyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Talimat vermişler, tutuklatacaklarmış o gemilerdeki personeli, avucunuzu yalarsınız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz kendi çıkarımız için olup bitenleri seyretmeyi değil, ülkemiz ve milletimiz için mücadele yolunu seçtik" ifadelerini kullandı.

"Acaba bu terör örgütleri niçin İstanbul'daki bu seçimi bu kadar masaya yatırarak, 'Biz filancanın yanındayız' diyerek öne çıkıyorlar?"

"Demokrasiye ve hukuka saygısı olan herkesin pazar günkü seçimin sonucuna rıza göstermesi, teslim olması şarttır."

 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 48
 • heval 5 ay önce Şikayet Et
  suç işlerlerse vatanda bu suşların yeri vardır bunlar onlar içinde geçerlidir. rızık Allah c.c. dür.
  Cevapla
 • heval 5 ay önce Şikayet Et
  Suriyeliler başımızın üstünde misafirlerimizdir. bu vatan sadece Türklerin Kürtlerin değil. tüm İslam alemin indir. Çanakkale'deki ırk renkleri değil bu vatanın sahipleri İslam üzere olan insanlarındır.
  Cevapla
 • sancar 5 ay önce Şikayet Et
  reisim lütfen gönderin artık,antep kilis hatay dayanacak hal kalmadı..
  Cevapla
 • çoban 5 ay önce Şikayet Et
  onu görmez duymaz o bakar kördür
  Cevapla
 • turan yazıcıoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  başkanım reisım suriyelilerin hastanedeki ve eczanedeki iyi muameleyi türkiye cumhuriyeti kimliği olan görmüyor suriye kimliği daha itibarlı bizim türkiye cumhuriyetinin kimliğinden
  Cevapla
 • İlyas 5 ay önce Şikayet Et
  Turan için bayağı kinle dolmuş, kul hakkına giriyorsun. Ben öz Türk vatandaşıyım ve ikisinden de insanca muamele görüyorum.
  Cevapla
 • Asabi 5 ay önce Şikayet Et
  Ne Saçmalıyorsun Sen! Eczacının Müşterilerine İnsan Gibi Davranması seni Niye Rahatsız Ediyor Ayıp Be Ayıp.
  Cevapla
 • ILHAN GURBETE 5 ay önce Şikayet Et
  eyy suryelilerden rahatsiz olan dünyadan bi haber kardeslerim simdi almanlar deseki biz türklerden rahatsiziz ne cevap vereceksniz
  Cevapla
 • dortmund 5 ay önce Şikayet Et
  Baybars , Cahil sensin , bilmeden konusma , almanlarin ellerinden gelse türkleri taaaa mogolistana gönderecekler
  Cevapla
 • Cakacuka 5 ay önce Şikayet Et
  Hey Allahım. Şu divaneye birazcık akıl ihsan eyle.
  Cevapla
 • Baybars 5 ay önce Şikayet Et
  Be ey cahil almanyayı o turkler bu hale getirdi onları Almanlar istememezlik yaparmi
  Cevapla
 • Zabideau 5 ay önce Şikayet Et
  Bunun gibi insanlari görünce Allaha ne kadar șükür etsek az diyorum. Akıl çok degerli bir nimettir, Herkeste bulunmaz yeteri kadar
  Cevapla
 • HASAN 5 ay önce Şikayet Et
  bırgun sanada bısey yaparlarsa o zxmanda aynı lafı dersın..
  Cevapla
 • Eeeyy Allahim 5 ay önce Şikayet Et
  Allah Akıl dagitirken sen nerdeydin , Almanyada tuvaletmi temizliyordun ,aylik 1400 yuroya.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle