İşçilerin adalet yürüyüşü sürüyor

CHP’li Bolu Belediyesi’nin işten çıkardığı Hizmet-İş Sendikası üyesi işçilerin Ankara’ya adalet yürüyüşü sürüyor. Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, “CHP belediyeleri Türkiye’yi, işçileri, emekçileri hayal kırıklığına uğrattılar. Yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini istiyoruz” dedi.

İşçilerin adalet yürüyüşü sürüyor
İşçilerin adalet yürüyüşü sürüyor
GİRİŞ 13.06.2019 16:47 GÜNCELLEME 13.06.2019 16:48

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası’nın, Bolu Belediyesi’nde yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlediği "Emek ve Adalet Yürüyüşü" ikinci gününde Çaydurt mevkisinde başladı.

 

 

CHP İŞÇİLERİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, yaptığı açıklamada, başta Bolu Belediyesi olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinden CHP ve HDP'ye geçen belediyelerce işinden çıkartılan işçilere destek için başlatılan eylemin 50'nci gününde olduklarını hatırlattı. Özdemir, şunları söyledi:

 

 

"Maalesef CHP belediyeleri bütün Türkiye'yi, işçileri, emekçileri hayal kırıklığına uğrattılar. Bu yaptıkları yanlıştan bir an önce dönmelerini kendilerinden istiyoruz" diyen Özdemir, Hak-İş ve Hizmet-İş'in mücadeleye devam edeceğini bildirdi. Özdemir'in açıklamasının ardından toplanan yaklaşık 250 kişi, kaldıkları yerden yürüyüşlerine yeniden başladı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ