Huawei'den flaş karar! Resti çekip tarih verdiler

Çinli telekomunikasyon devi Huawei akıllı telefon, tablet gibi ürünlerinde Google veya Microsoft tarafından geliştirilen işletim sistemlerinin kullanılamayacak olması halinde kendi işletim sistemini bu yıl içinde hazır olacağını duyurdu.

Huawei'den flaş karar! Resti çekip tarih verdiler
Huawei'den flaş karar! Resti çekip tarih verdiler
GİRİŞ 23.05.2019 09:03 GÜNCELLEME 23.05.2019 09:04
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Açıklamada bulunan Huawei yöneticisi, yeni işletim sisteminin yazımının devam ettiğini ve ürünün 2019 dördüncü çeyrekte tamamlanmasını beklediklerini vurguladı.

Çin dışındaki pazarlar için yeni işletim sistemi için 2020 ilk veya ikinci çeyrekte kullanılabilir hale gelecek.

Bilindiği üzere geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump hükümeti tarafından alınan karar gereği, içlerinde Huawei'nin de olduğu 70 kadar şirket kara listeye alınmış, ABD'de üretilen ürünlerden ve hizmetlerden aksi yönde bir karar olmadığı müddetçe yararlanamayacakları açıklanmıştı. Google da Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin ABD tarafından kara listeye alınmasının ardından, Huawei kullanıcılarının Google ürünlerine olan erişimini askıya aldığını duyurmuştu.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Telefon
YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Hakan Bayraktar 8 ay önce Şikayet Et
  Yeryüzünde asıl savaşlar teknoloji-ekonomi alanında. Koca Çin ve Rusya askeri alanda çok güçlü olsalar bile ticareti, petrolü, altını belirleyen dolar.Yeryüzünde para transferi ABD Bankaları sayesinde yapılıyor. Dünyadaki tüm gsm ve bilgisayarlar ya IOS, ya Android ya da Windows ile çalışıyor. ABD ambargoyu koyunca elin ayağın birbirine dolanıyor. O silahlarının hiç bir hükmü geçmiyor. Bu tekeller kırılmadıkça tüm devletler bir çeşit boyunduruk altında. Böyle biline...
  Cevapla
 • N. YILMAZ 8 ay önce Şikayet Et
  Kötü komşu insanı mal sahibi yapar. Biz bu kötü komşunun farkındayız da hala yeterince mal sahibi olamadık. İçimizdeki "özenti dejenerasyonluğu" hastalığından bir kurtulabilsek.
  Cevapla
 • Olsun derim 8 ay önce Şikayet Et
  Tekel kırıldı huawei Öncülük yapacak hisse senedi seneye tavan çinli telefonlar android kullanmayacak abd için için eriyecek batsın ameriko. Ben batıyorsam oda batsın
  Cevapla
 • kotay 8 ay önce Şikayet Et
  yap kardesim kendi işletim sistemini kur ne bekliyorsun
  Cevapla
 • ne anlamalıyız 8 ay önce Şikayet Et
  Sorun işletim sistemini kendilerinin üretmesi değil. hazırda zaten bada gibi, şimdi tizen gibi işletim sistemleri var. Bunlar telefonlarda kullanılabiliyor. Hatta androidden daha verimli bile çalıştırılabilirler. Bu da sorun değil. problem " uygulama desteği " ve internet ekosisteminin tüm faydalarına erişebilmek. İşte bu noktada en az 5 yıl lazım ve bunun yanında uygulama geliştiricilerin yeni sisteme uygulama geliştirmeye istekli olması lazım. Uygulamasız veya yetersiz uygulama desteği alamayan işletim sistemi günümüzde çöptür. Dev windows bile bunu başaramadı. Kullanıcıların ilgisini windows phone lara çekemedi.
  Cevapla
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  windows u isteğinle tercih ediyorsun huawei yi ise telefonun olduğu için zorunlu olarak tercih ediyorsun. bir de üstüne 1.5 milyar müşteri oldu mu her şirket gönülsüz de olsa ticaret yapabilmek için destek vermek zorunda kalacaktır..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle