Sony Mobile Türkiye'de kapanıyor

Sony Mobile yeniden yapılanma planları altında global pazarın hemen tümünden çekilme veya operasyonlarını bekletme kararı aldı. 2020 yılına kadar plan uygulanmış olacak.

Sony Mobile Türkiye'de kapanıyor
Sony Mobile Türkiye'de kapanıyor
GİRİŞ 22.05.2019 16:39 GÜNCELLEME 22.05.2019 16:40
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Uzun süredir akıllı telefon pazarında işleri iyi gitmeyen Sony Mobile büyük bir yeniden yapılanma içerisine girmişti. Önümüzdeki dönemde 5G teknolojilerine daha fazla odaklanmak isteyen firma bununla birlikte pek çok pazardan da çekilmeye hazırlanıyor.

 

 

RESMEN DOĞRULANDI

Bugüne kadar Sony’nin bazı pazarlardan çekileceği gündeme gelmiş ancak firma tarafından doğrulanmamıştı. Bu hafta paylaşılan reform planlarında neredeyse global pazarın yarısından çekileceği anlaşılıyor.

 

 

Planlara göre Sony Mobile bölümünün ağırlığını vereceği ülkeler Japonya, Tayvan, Hong Kong ve Avrupa ülkeleri olarak görülüyor. ABD ve Çin pazarından zaten çıkmıştı. Bunun dışında kalan tüm ülkelerde tamamen operasyonlar sona erdiriliyor veya beklemeye alınıyor. Buna ülkemiz de dahil. Bu pazarlarda Sony telefonlar bulunabilse bile teknik servis ve güncelleme konusunda sıkıntılar yaşanabilir.

Sony Mobile 2020 yılı Mart ayına kadar yeniden yapılanmayı tamamlamayı planlıyor. Bu sayede mali yıl sona ermeden mobil bölümde karlılık hedefine ulaşılabilecek. Bu arada firmanın amiral gemisi Xperia 1 de 1000$ civarı fiyat etiketiyle satışa çıkmak üzere.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Taha 4 ay önce Şikayet Et
  Bu sene Sony telefon departmanı %51 zarar etti. Donanım üst seviye yazılım yeterli fakat tasarım ve fiyat politikasında kaybettiler. Asya Pazarında Huawei, Xiaomi, One Plus gibi güçlü firmaların yanısıra Oppo, Meizu, Zte, Vivo vb. firmalarda pazardan ciddi pay araya başladılar. Rekabet piyasası kimsenin gözünün yaşına bakmaz.
  Cevapla
 • serkan 4 ay önce Şikayet Et
  en son 2012 yılında Sony telefon kullanan birini görmüştüm, bir şey kaybetmez kimse bu karardan
  Cevapla
 • Emnnn 4 ay önce Şikayet Et
  Hemen çekilsinler sony telefonlar hem pahalı hemde arıza yaptığı zaman parçası bulunmuyor alanın elinde patlıyor.
  Cevapla
 • Sony 4 ay önce Şikayet Et
  Etrafımda sony telefonu olan herkes şikayetçi bence de sony bu işi bıraksın
  Cevapla
 • Ferik 4 ay önce Şikayet Et
  Zarardan başka BİRŞEY değil valla defolup gitsinler önce bir telefon üretmeyi öğrensinler staj yapsınlar sonra çırak olsunlar 3 telefon aldım çevremde de aynı şekilde beş para etmez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle