Bu bölümü tercih edene aylık 2 bin TL ve 5 yıl iş garantisi

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, yıllık 25 olan deri mühendisi ihtiyacına yönelik dikkat çeken bir adım attı. Birlik, deri mühendisliğini daha cazip hale getirmek için başarılı gençlere deri mühendisliğini tercih ettikleri takdirde aylık iki bin TL burs ve 5 yıl da iş garantisi verileceğini açıkladı.

Bu bölümü tercih edene aylık 2 bin TL ve 5 yıl iş garantisi
Bu bölümü tercih edene aylık 2 bin TL ve 5 yıl iş garantisi
GİRİŞ 14.05.2019 15:36 GÜNCELLEME 14.05.2019 15:39
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, deri sektörünün her yıl en az 25 deri mühendisine ihtiyaç duyduğunu, Türkiye’de deri mühendisliği eğitimi veren tek bölüm olan Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde eğitim veren Deri Mühendisliği Bölümü’nden sektöre bu sayıda mezun gelmediğini, deri mühendisliğini daha cazip hale getirmek için sektör olarak başarılı gençlere deri mühendisliğini tercih ettikleri takdirde burs verme kararı aldıklarını kaydetti.

 

 

Türkiye Deri, Tekstil ve Konfeksiyon Sektör Kurullarının Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ile protokol imzaladığını Türkiye genelinde 3 sektördeki 12 ihracatçı birliğinin katılımı ile tekstil ve deri mühendisliğini tercih edecek başarılı öğrencilere burs verileceği bilgisini veren Zandar, şöyle devam etti:

100 ÖĞRENCİYE VERİLECEK

 

 

"Türkiye’nin deri mühendisi ihtiyacını İzmir karşılıyor. Biz de Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak desteğimizi esirgeyemezdik. Bu bursun toplam maliyetinin 1 milyon liraya ulaşması bekleniyor. Yaklaşık 100 öğrenciye burs verilmesi söz konusu.

5 YIL İŞ GARANTİSİ

Bu proje 12 ihracatçı birliğimiz tarafından destekleniyor. Deri mühendisliğini tercih edecek ilk 20 bin arasına giren öğrencilere asgari ücret tutarında burs sağlayacağız. Puan sıralamasında 20 ila 60 bin arasında yer alacak olan öğrencilere asgari ücretin yüzde 70’i kadar, 60 bin ila 100 bin arasında yer alacak olan öğrenciler için ise asgari ücretin yüzde 50’si oranında burs sağlayacağız. Puan ortalaması 4 üzerinden ise 2,5; 100 üzerinden ise 65 puan üzeri ortalama tutturan öğrencilere de öğretim hayatının sonuna kadar bu burs sağlanmaya devam edecek. Mezun arkadaşlara 5 yıl iş garantisi sağlanacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Ilk 5 yildan sonra ne olcak acaba
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  iş garantisi derken maaş ne kadar maaş
  Cevapla
 • Adalet 3 ay önce Şikayet Et
  asgari ücret yani
  Cevapla
 • fff 3 ay önce Şikayet Et
  Mühendis olduktan sonra ki maaş hakkında da bir açıklama yapın da okuyalım.
  Cevapla
 • ugur 3 ay önce Şikayet Et
  ilk yirmibine girecem dericiliği tercih edecem akla bak :)))
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  işine gelirse yaz...
  Cevapla
 • Cix 3 ay önce Şikayet Et
  En azından mezun olupta işsiz kalmıyorsun buna da şükret
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle