S-400'den sonra Türkiye'den yeni hamle

Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboroneksport’un Genel Müdür Yardımcısı Sergey Ladygin, Türkiye’nin kendi uzun menzilli hava sisteminin oluşturulmasına yönelik Türkiye ile Rusya arasında istişareler yürütüldüğünü açıkladı.

S-400'den sonra Türkiye'den yeni hamle
S-400'den sonra Türkiye'den yeni hamle
GİRİŞ 30.04.2019 16:17 GÜNCELLEME 02.05.2019 09:01
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboroneksport'un Genel Müdür Yardımcısı Sergey Ladygin, İstanbul'da bugün başlayan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) kapsamında Rus haber ajansı RİA Novosti'ye açıklamalarda bulundu.

 

Türk yetkililerle yüksek teknolojiye ilişkin alanlarda iş birliğini istişare ettiklerini belirten Ladygin, "Bu görüşmeler iki yönde ilerliyor. S-400 hava savunma sistemlerinde bazı parçaların Türkiye'de üretilmesine ilişkin olanakları değerlendiriyoruz." dedi.

İstişare edilen diğer konunun da ulusal bir hava sisteminin kurulmasına ilişkin olduğuna işaret eden Ladygin, "Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda kendi uzun menzilli hava sisteminin oluşturulmasını istişare ediyoruz. Bu S-400'ün dışında Türkiye Cumhuriyeti için yeni bir sistem ve bu yönde ortak çalışmalara ilişkin görüşmeler yapıyoruz." şeklinde konuştu.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün IDEF'in açılışında yaptığı açıklamada, "Kendi hava savunma sistemlerimizi üretme konusunda çok hızlı bir şekilde yol alıyoruz." demişti.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • İLK 500 9 ay önce Şikayet Et
  Bunlar çok iyi haber sevindim .önce ortaklık sonra kendimiz üretiriz
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Reis aman Rusyayı kıracak en ufak bir hamlemiz olmasın abd ile didişmelerinden ençok biz faydalanacağız Rusya sayesinde teknolojimiz hızla ilerleyecek inş Abd havlasın dursun
  Cevapla
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  inşallah
  Cevapla
 • Yusuf 9 ay önce Şikayet Et
  Allah yardım etsin inşaallah yakın zamanda olur
  Cevapla
 • Erhan 9 ay önce Şikayet Et
  S 400 veya 500 gibi teknolojiyi alalım hemen ülkemizde üretim yapalım ne şiş yanar nede kebab böylece bu gibi sillahlara sahip olurken dünya düzeni içinde oluruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle