Dolar haftaya 5.95'in üzerinde başladı

Dolar kuru geçen hafta petrol fiyatları ve dolar endeksindeki tırmanış, Merkez Bankası'nın PPK metninden ek sıkılaştırma ifadesini çıkarması ve İstanbul seçimlerindeki belirsizlik baskısıyla 6 lira sınırına dayandı. Piyasalarda bu hafta İstanbul seçimlerine yönelik itirazlar, Merkez Bankası'nın enflasyon raporu ve Fed toplantısı izleniyor. 29 Nisan gününe dolar 5.95 üzerinde başladı

Dolar haftaya 5.95'in üzerinde başladı
Dolar haftaya 5.95'in üzerinde başladı
GİRİŞ 29.04.2019 08:42 GÜNCELLEME 29.04.2019 08:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dolar/TL geçen hafta petrol fiyatlarındaki yükseliş, dolar endeksinin 97 desteğini kırmasıyla 100'e doğru harekete başlaması, Merkez Bankası'nın PPK metninden ek sıkılaştırma ifadesini çıkarması ve İstanbul seçimlerindeki belirsizlik baskısıyla 6 lira sınırına dayandı.

Nisan başlarında Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasıyla 5.71 TL'ye kadar inen dolar kuru, geçen haftayı 5.95 üzerinde kapattı.

YSK'nın bu hafta AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin itirazını toplanarak karara bağlamasını bekliyor. AK Parti yaptığı itirazlarda kısıtlı seçmen ve sandık kurullarında görevlendirilen memurlara yönelik iddiaları ilçe seçim kurulları tarafından araştırılacak ve YSK'ya gönderilecek raporlardan sonra karar çıkacak. AK Parti'nin KHK'lıların seçmen olamayacağına yönelik iddiası geçen hafta ara kararla reddedilmişti.

29 Nisan günü dolar kuru 5.9515 ile başladı. Euro 6.64 ve sterlin 7.70 üzerinde 

ETİKETLER
döviz
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Kaan 11 ay önce Şikayet Et
  Sürekli karşılıksız basılan, paçavra bir para biriminin, bu şekilde değer kazanmasına; bir anlam veremiyorum.
  Cevapla
 • C.Türk 11 ay önce Şikayet Et
  Amerika ,israil ve İngiltere Mallarını almayın?.
  Cevapla
 • C.Türk 11 ay önce Şikayet Et
  YSK ; Her türlü Sahtekarlığın yapıldı İstanbul Seçimlerini muhakak yelinemesi lazım? Yoksa Dış Güçlerin Türkiye için yapılan Operasyona prim vermiş olacak.
  Cevapla