Bakan Albayrak'tan kıdem tazminatı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Kıdem tazminatında tüm paydaşların mutlu olacağı bir formül üreteceğiz" dedi.

Bakan Albayrak'tan kıdem tazminatı açıklaması
Bakan Albayrak'tan kıdem tazminatı açıklaması
GİRİŞ 16.04.2019 13:07 GÜNCELLEME 16.04.2019 16:21
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

ABD'ye yaptığı ziyarette Başkan Donald Trump'la da sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD temaslarını değerlendirdi.

 

 

Albayrak, IMF toplantılarında kota reformunun ele alındığını ve ekim ayındaki toplantılara kadar çalışmaların tamamlanmasına karar verildiğini söyledi.

BUGÜNE KADARKİ EN BAŞARILI ZİYARET

 

 

Türkiye-ABD ilişkileri konusunda, demir-çelik ürünlerine uygulanan ek vergiler ile Halk Bankası konularının ele alındığını anlatan Albayrak, yatırımcılarla yaptığı toplantılara değinerek ziyaretini, "Bugüne kadarkilerin en başarılısı" olarak nitelendirdi.

Türkiye ekonomisinin son 6 aylık performansının ciddi bir takdir gördüğünü anlatan Albayrak, yılın ilk çeyreğinde Türkiye'nin teknik resesyondan çıktığını gösteren veriler olduğunu söyledi.

ENFLASYON HEDEFİN ALTINDA KALACAK

"Zor bir dönemi minimum hasarla atlattık" diyen, en kötü dönemin geride kaldığını vurgulayan Albayrak, yıl sonu enflasyonunun, yüzde 15,9 oranındaki hedefin altında kalacağını belirtti.

İSTANBUL SEÇİMLERİ PİYASA TARAFINDAN SATIN ALINDI

Albayrak, görüşmelerinde İstanbul seçimleriyle ilgili sorularla karşılaşıp karşılaşmadığına yönelik sorular karşısında, resmi görüşmelerde konunun gündeme gelmediğini belirtti.

Bazı yatırımcıların bu konuda sorular sorduğunu anlatan Albayrak, "Istanbul seçimleri ne olursa olsun piyasa tarafından satın alındı“ dedi.

SEÇİMİN TEKRARI YATIRIMLAR İÇİN FARK YARATMAZ

Albayrak, "Seçim tekrarlanırsa yatırımcı tepkisi ne olur?" sorusuna, "Yatırımların artması veya kesilmesi açısından bir fark yaratmaz" yanıtını verdi.

İstanbul seçimleriyle ilgili spekülatif yorumlar olduğuna dikkat çeken Albayrak, "Kaybederse vermeyecek deniyor. Ankara'yı kim kazandı ve şu an kim yönetiyor. Vermediler mi" diye konuştu.

KIDEM TAZMİNATI

Albayrak, yeni ekonomi paketinin en çok tartışılan başlığı olan kıdem tazminatı konusunda da şunları söyledi:

"Verilen mesajların doğru okunması lazım. Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Sabırlı olalım. Tüm paydaşlarla adım atılacak."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
tazminat
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Darıcalı 9 ay önce Şikayet Et
  Bu adamı gerçekten seviyorum ne güzel konuşuyor
  Cevapla
 • deniz 9 ay önce Şikayet Et
  iscinin tazminati her yil yatirilsin ama işçinin hesabina
  Cevapla
 • Hakan Sönmez 9 ay önce Şikayet Et
  Öylesi mantıksız olur. kıdem tazminatı işçiyi bir işyerinde uzun süre çalıştırmak, sadakat sağlamak içindir. 10 yıl sonunda evkredisine dönüştürülmesi gibi formüller faydalı olur.
  Cevapla
 • metin alim 9 ay önce Şikayet Et
  bence asgari ücretliye kıdem tazminatı olmasın. böylece istihdam artar. onlara verilecek tazminat devlete aktarılsın.
  Cevapla
 • mtdrgn 9 ay önce Şikayet Et
  bence asgari ücrette olmasın. işveren ne istiyorsa onu versin.
  Cevapla
 • Mazlum 9 ay önce Şikayet Et
  Yok ya baska emrin?
  Cevapla
 • TÜRKİYEM 9 ay önce Şikayet Et
  Yaşa bakanım senin gibisi gelmedi daha..
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Kıdem tazminatı büyük sorun. İşçi ve işveren sürekli bunu aklından çıkarmıyor hep tartışmalı olarak mahkemelere taşınıyor. Adalet ve yargıya Kocaman bir yük. Bu sistem güzel olacak ama milletin derdi ne anlamıyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle