Bitcoin fiyatlarıyla ilgili önemli iddia!

Online ödemeler devi PayPalın direktörlerinden Wences Casares, Bitcoin fiyatının 7 ila 10 yıl içinde 1 milyon doları aşabileceğine dikkat çekti.

Bitcoin fiyatlarıyla ilgili önemli iddia!
Bitcoin fiyatlarıyla ilgili önemli iddia!
GİRİŞ 15.04.2019 15:59 GÜNCELLEME 15.04.2019 16:00
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Cryptocurrency News'in haberine göre aynı zamanda kripto varlık saklama şirketi Xapo'nun da CEO'su olan Casares, Ikigai Asset Management'ın araştırma platformu için bir makale yazdı.
 
Makalesinde, Bitcoin gibi henüz yeni ortaya çıkan bir varlığa yatırım yapmanın riskli olduğunu anlatan Casares, ilgilenenlerin Bitcoin'e kaybetmeyi kaldırabileceklerinden fazla yatırım yapmamaları gerektiğini vurguladı. Ancak Casares, Bitcoine hiç yatırım yapmamanın da adeta sorumsuzluk olacağını belirtti ve ekledi:
 
"10 milyon dolarlık bir portföy Bitcoine en fazla 100 bin dolar yatırım yapmalıdır. Bitcoin başarısız olursa bu portföy 3-5 yılda değerinin en çok yüzde 1.0'ini kaybetmiş olur. Bu bir çok fonun kaldırabileceği bir oran. Ancak Bitcoin başarılı olursa 7 ila 10 yıl içinde yatırılan 100 bin dolar, 25 milyon dolara yükselebilir. Yani başlangıçtaki portföyü iki katından fazla artırabilir."
 
Bitcoin'in 10 yıldır merkeziyetsiz bir şekilde madenciler, yazılım geliştiricileri ve kullanıcılar ile çalıştığını hatırlatan Casares, Bitcoin'in başarılı olması halinde ABD Doları gibi rezerv paraların yerini almayacağını, onların üzerinde bir alternatif olarak kullanacağını düşündüğünü aktardı. Casares, 60 milyon kullanıcının Bitcoin üzerinde her gün 1 milyar dolarlık işlem yaptığını ve bu nedenle Bitcoinin başarı şansının oldukça yüksek olduğuna işaret etti.
 
Bitcoin kullanıcı sayısı ile fiyat arasında bir ilişki bulduğunu öne süren Casares, 1 milyon dolarlık fiyat tahminini şöyle açıkladı:
 
"Zaman içinde Bitcoin fiyatının '7000 dolar x bitcoin kullanıcı sayısı' çevresinde döndüğünü fark ettim. Yani bu sabit değer değişmezse ve dünya üzerinde Bitcoin sahibi olan kişi sayısı 3 milyara yükselirse Bitcoin'in piyasa değeri (7000 dolar x 3 milyardan) 21 trilyon dolaraa ulaşabilir."
 
Bir başka deyişle, Bitcoin programı sadece 21 milyon adet Bitcoin üretilmesine izin verdiği için, piyasa değeri 21 trilyona ulaşırsa bir Bitcoin fiyatı da 1 milyon dolara ulaşmış oluyor. Casares bugünkü hızla her gün yeni 1 milyon kullanıcının Bitcoin sahibi olduğunu hatırlattı.

 

 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Yorumcu 3 ay önce Şikayet Et
  Düşecek fiyatlar için manipülasyon yapıyorlar. yüksekten millete aldıracaklar. sonra herkesin elinde patlayacak.
  Cevapla
 • Selim Yel 3 ay önce Şikayet Et
  80 li yıllarda Nasqad daha yeni kuruluyordu.. O zaman insanlar nasqad a yatırım yapıyordu. Yatırım yapanların çoğu şuan milyoner :) Bugün Bitcoin de bir Nasqad borsası gibi olacaktır. Anlık düşüşler mutlaka yaşanacaktır. Ancak bu işler kısa vade değil uzun vadeli işlerdir. Bugün USB cüzdan ( tamamen kendinize ait ) içine bitcoin uygulamasını kurup dilediğiniz gibi bitcoin satın alıp o cüzdan da saklayabilirsiniz. Ben öyle yapmayı düşünüyorum. Çünkü bir gün harbiden milyon dolarlar görebiliriz.
  Cevapla
 • Cemal 3 ay önce Şikayet Et
  Eğer helal ise kaybetmeyi göz alabileceğiniz miktarda deneyebilirsiniz.
  Cevapla
 • Çerkez 3 ay önce Şikayet Et
  İnsan diyorum ne yapacağını kestirilemez...
  Cevapla
 • Kafkas 3 ay önce Şikayet Et
  Kim verecek o paraları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle