Bakan Albayrak'a ABD'de büyük ilgi

IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında Amerika'nın başkenti Washington'a giden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bir çok uluslararası fon ile yaptığı toplantılar büyük ilgi gördü. Bakan Albayrak temaslar kapsamında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Suma Chakrabarti ve Irak Maliye Bakanı Fuad Hüseyin ile de ayrı ayrı bir araya geldi.

Bakan Albayrak'a ABD'de büyük ilgi
Bakan Albayrak'a ABD'de büyük ilgi
GİRİŞ 12.04.2019 15:41 GÜNCELLEME 12.04.2019 15:41

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında gittiği Washington'da “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketini ve yeni dönem ekonomi politikalarını anlattı.

EKONOMİDEKİ YENİ YOL HARİTASI ANLATILDI

Bakan Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, " G-20, Dünya Bankası ve IMF toplantıları için geldiğimiz Washington'da, birçok uluslararası fon ile yaptığımız görüşmelerin yanında JP Morgan‘ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketimiz ve yeni dönem ekonomi politikalarımızı anlattık." ifadelerini kullandı.

EBRD BAŞKANI VE HEYETİ İLE BULUŞTU

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ve heyeti ile bir araya geldi.

Bakan Albayrak yaptığı paylaşımda, "Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ve heyeti ile banka politikaları ve Türkiye yatırımları ile ilgili verimli bir toplantı gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bakan Albayrak, Irak Maliye Bakanı Fuad Hüseyin ile de bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR