TÜSİAD'tan reform paketi açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın duyurduğu Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) değerlendiren TÜSİAD, "Ülkemizin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını diliyoruz" açıklamasını yaptı.

TÜSİAD'tan reform paketi açıklaması!
TÜSİAD'tan reform paketi açıklaması!
GİRİŞ 11.04.2019 09:29 GÜNCELLEME 11.04.2019 09:29

TÜSİAD'ın açıklamasında, "Bugün açıklanmış olan yeni ekonomik reform paketinin ülkemizin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını diliyoruz. Açıklanan hedeflerin başarısı için acilen gerekli çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.
Açıklama şöyle devam etti:
 
"Bu yönde hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler ve kapsamlı bir eğitim reformu başta olmak üzere demokrasi, sosyal kalkınma ve yatırım ortamını güçlendirecek reformlara da ivedilikle ihtiyacımız vardır. Böylece aynı zamanda ekonomide verimliliği, girişimciliği, yaratıcılığı ve inovasyonu ilerletmemiz mümkün olacaktır. İçinde bulunduğumuz uluslararası ekonomik ortamı ve ülkemizin ekonomik durumunu dikkate alarak, enflasyonun düşmesi için gerekli sıkı para ve maliye politikasının devamı ve kurumların bağımsızlığının güçlendirilmesi önceliktir."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
YEP
YAZDIR