Bakan Albayrak: 8 Nisan'da açıklayacağız!

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak, NTV Ekonomi Müdürü Gökay Otyam, NTV Ekonomi Sunucusu Berfu Güven, Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Erhan Aslanoğlu ve İş Portföy Yönetimi Başekonomisti Nilüfer Sezgin'in sorularını NTV canlı yayınında yanıtladı.

Bakan Albayrak: 8 Nisan'da açıklayacağız!
Bakan Albayrak: 8 Nisan'da açıklayacağız!
GİRİŞ 28.03.2019 20:22 GÜNCELLEME 28.03.2019 22:17
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

 

 

Türkiye ekonomisi, Ağustos ayında bu yana çok önemli adımlar attı. Türkiye ekonomisi dengelenme süreci. 2019 hedefleri olumlu cereyan ediyor. 2019 hızlı bir seçim maratonuyla başladı. Dengelenme süreci beklentilerimizin üzerinde gerçekleşti. Her anlamda teyakkuzda olmak gerekir. Bölgemiz zor bir dönemden geçiyor.  Tansiyonu yukarı çıkarmaya yönelik eylemlere şahit olduk.

YABANCIYA BORÇ TL VERİLMEMESİ

 

 

Bu dönemde çok bilgi kirliliği yaşandı. Türk bankaları TL vermiyormuş diye bir haber çıktı. Dün Bankalar Birliği bununla ilgili bir açıklama yaptı. Merkez Bankası'nın Swap kararı Türk bankalarıyla ilgiliydi. Süreç bugünden itibaren normalize oldu. 

Borsa bugün dengeli bir gün geçirdi. Dengelenme süreci normal bir şekilde seyrediyor. Türkiye güçlü bir bilanço dönemiyle devam edecek. 

Türkiye'nin bu süreçte iyi bir sınav verdiğini düşünüyorum. 

8 NİSAN'DA AÇIKLAYACAĞIZ

 8 Nisan haftasında ekonomide atılacak adımları açıklayacağız. Bankacılıkta güçlü bir yapı var. Birçok alanda önemli bir yol haritası ortaya koyacağız. Vakit kaybetmeden ekonomimizi daha ileriye taşıyacağız. Seçimden sonra hal yasası Meclis'e sevk edilecek.

Türkiye insan kaynağı altyapısı olarak çok güçlü.Dünyadaki çarpışmalar yeni fırsatlar getiriyor. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
döviz
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Konyali Yasin 7 ay önce Şikayet Et
  Herşey çok pahalı kiralar çok yüksek aldigimiz maaş sadece 2100 TL
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım seni çok seviyoruz lütfen hiç bir yerde açıklama yapmayın türkiye düşmanları sizin bu durumunuzu kullanarak dövize müdahale ediyorlar faiz artırılması için bunu yapıyorlar
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Eğer reis bir insana lütuf etmişse o insan boş insan değildir sayın hazine ve maliye bakanımız Berat Albayrak bey inşallah bu ülkeyi düze çıkaracak tek adamdır gerek ekonomi bilgisi gerek tevazusu gereksede önemli ve parlak fikirleri ile inşallah 2023 te ekonomimizi ilk 10 ekonomi arasına Berat Albayrak sokacak Allah ondan Reisten ve Akparti kadrolarından razı olsun
  Cevapla
 • ömer 7 ay önce Şikayet Et
  esnafım kredi kullanmak istiyorum kooperatif para yok diyiyor
  Cevapla