Bileziğini satıp başladı Avrupa'ya ihracat yapıyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bileziğini satarak aldığı bir bir dikiş makinesiyle işe başlayan ve işlerini kullandığı mikrokredi ile büyüten Münevver Aydın, İsviçre, Hollanda ve Almanya gibi ülkelere tül perde ve nevresim dikip gönderiyor.

Bileziğini satıp başladı Avrupa'ya ihracat yapıyor
Bileziğini satıp başladı Avrupa'ya ihracat yapıyor
GİRİŞ 23.03.2019 16:27 GÜNCELLEME 23.03.2019 16:30
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kızıltepe’de yaşayan 34 yaşındaki 2 çocuk annesi Münevver Aydın, küçük yaşlarda dikiş, nakış ve dikim işlerine başladı. Edindiği tecrübe ile kendi iş yerini açmaya karar veren Aydın, bileziğini satarak bir dikiş makinesi aldı. Mikrokrediden aldığı 700 lira ile kumaş alıp dikip satmaya başlayan Aydın, zamanla dükkanını daha da büyüterek Avrupa’ya da açıldı.

 

 

Girişimci anne İsviçre, Hollanda ve Almanya gibi ülkelere tül perde ve nevresim dikip gönderiyor.

Hayat hikayesini anlatan Münevver Aydın, “19 yıl içerisinde büyük işler katettiğimi düşünüyorum. Epey bir yol gittiğimi ve başardığımı düşünüyorum. 19 yıl ayakta durmak kolay değil ve bayan olmak daha farklı. Mikrokredinin bana büyük desteği oldu, çünkü sıfır bütçe ile açmıştım. Allah’a çok şükür devam ediyoruz” dedi.

 

 

Avrupa’dan sipariş almaya başladı

Yurt dışına da ürünler gönderdiğini belirten Aydın, “Almanya, Hollanda ve İsviçre’ye gönderiyorum. İstanbul’a gönderiyorum, en çok ürünlerim o tarafa gidiyor. Oradan insanlarımız buraya gelince bizim ürünlerimizi alıyorlar. Bizim ürünleri daha çok beğeniyorlar. Özellikle benim dikişimi daha çok beğeniyorlar” diye konuştu.

Eşi çalışmadığı için evinin geçimini kendisinin sağladığını aktaran girişimci kadın, tekstil atölyesi açmayı planladığını belirtti. Aydın, kadınları yeni açacağı tekstil atölyesinde istihdam etmek istediğini söyledi.

ETİKETLER
Mardin ticaret bilezik
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Hahaha 1 yıl önce Şikayet Et
  Tabi tabi ne güzelde bir avunma yöntemi
  Cevapla
 • Yaasa 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin gibi klavye ile avunmuyo.
  Cevapla
 • kevser 1 yıl önce Şikayet Et
  bi bilezigimiz bile yok
  Cevapla
 • Bir anne 1 yıl önce Şikayet Et
  Üzülme kardesim Yaradan annelik gibi güzel bir meslek vermiş bize ayağımıza cenneti seren...
  Cevapla