4 bin TL'ye klimalı tabut

Kayseri'de açılan fuarda klimalı tabutlar ilgi gördü. İmalatı Kayseri'de yapılan, eksi 12 dereceye kadar soğutma ayarı bulunan ve 3 bin ile 4 bin TL arasında satılan klimalı tabutlar, Almanya ve birçok Arap ülkesine de ihraç ediliyor.

4 bin TL'ye klimalı tabut
4 bin TL'ye klimalı tabut
GİRİŞ 08.03.2019 12:42 GÜNCELLEME 08.03.2019 12:45
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar Merkezi'nde açılan '14'üncü Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nda klimalı tabutların satıldığı stant ilgi gördü. İmalatı Kayseri'de yapılan ve eksi 12 dereceye kadar soğutma ayarı bulunan klimalı tabutların ön kısmında yer alan camlı bölmede ölen kişiler yakınları tarafından son kez görülebiliyor. Almanya ve birçok Arap ülkesine de ihraç edilen klimalı tabutların fiyatı kullanılan malzemenin özelliğine göre 3 ile 4 bin TL arasında değişiyor.

 

Üretici Ahmet Akdağ, 15 yıldır cenaze yıkama araçları, mobil gasilhaneler, nakil araçları ve klimalı tabut üretimi yaptıklarını belirterek, "İnsanlar en yakınları vefat ettikten sonra morga götürüp geri getirip evinde yıkama arzuları oluyor. Klimalı tabut sayesinde cenazesinin evinde beklemesine imkan sunuyoruz. Çok rahat 2 kişi götürüp, odasının kanepesinde, sehpasının üstüne koyup 220 voltluk prize takıp, istediği kadar cenazesini bekletecek özelliğe sahiptir" dedi.

"HAYAT BELİRTİ SENSÖRÜ DE VAR"

 

Akdağ, klimalı tabutların piyasada kullanılan malzemenin özelliğine göre 3 ile 4 bin TL arasında satıldığını belirtti.

Akdağ, "İnsanın olduğu her yer bizim pazarımız. Geliştirdiğimiz klimalı tabutlar derin dondurucu özelliği ile aynıdır. Klimalı tabutta hayat belirti sensörü var. Olası bir hareketlilik durumunda tabut sinyal veriyor. Başta Almanya, Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk gibi ülkeler ile Arap ülkelerine gönderiyoruz" diye konuştu.

 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • mc gyver 7 ay önce Şikayet Et
  konusan tabut yapacaklar yakinda olen kisinin anilarini fotolarini saklayan gunes enerjisi ile sarj olan ziyaret sirasinda konusan tabutlar yapilirsa hic sasmam
  Cevapla
 • Şaşkın 7 ay önce Şikayet Et
  Dinimizde ölüyü morga koymak caiz değildir. Canlıya eziyet veren şey, ölüye de verir. Bunun için ölü, çok soğuk ve çok sıcak su ile yıkanmaz.
  Cevapla
 • battal gazi 7 ay önce Şikayet Et
  ALLAH CC akıl fikir versin. suntadan olsun benimkisi :)
  Cevapla
 • dede 7 ay önce Şikayet Et
  yakın da ucan tabutta goruruz
  Cevapla
 • Murat 7 ay önce Şikayet Et
  Ya sensör bozulursa.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle