Milyonlarca kişinin başına geldi! 1 ay unutanın 30 yıllık hakkı kayboluyor

Sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi alındığında poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklar poliçe kapsamında alınıyor. Sigorta yapıldıktan sonra poliçesini sürekli yenileyenler ve ödediği primin yüzde 75’ini geçmeyenler ömür boyu yenileme hakkı elde ediyor. Kısacası 1 ay bile sigortanızı yenilemeyi unutursanız 30-40 yıllık hakkınızı kaybedebiliyorsunuz.

Milyonlarca kişinin başına geldi! 1 ay unutanın 30 yıllık hakkı kayboluyor
Milyonlarca kişinin başına geldi! 1 ay unutanın 30 yıllık hakkı kayboluyor
GİRİŞ 08.03.2019 08:24 GÜNCELLEME 08.03.2019 09:34
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

2013 yılından önce sigorta şirketinden ömür boyu yenileme garantisi alsanız bile sigortanızı sık kullanmanız durumunda ek prim uygulanabiliyordu. Uygulamayla birlikte ömür boyu yenileme garantisi tüketicinin lehine oldu. Ağır hastalık geçirseniz bile sigorta şirketleri ek prim talebinde bulunamayacak.

YENİ UYGULAMA TÜKETİCİYİ KORUYOR

Yürürlüğe giren uygulama öncesinde de sigorta şirketleri ömür boyu yenileme garantisi sunuyordu. Fakat 2013'den sonra yapılan yeni uygulamayla birlikte haklar daha belirgin olarak çizildi. Ömür boyu yenileme garantisi aldığınız zaman sigorta şirketleri sizden ek prim talep edemez ve imzalamış olduğunuz limitlerden aşağıya inemez.

TEDAVİ YÖNTEMİNİ DEĞİŞTİRİRSEK ÖMÜR BOYU YENİLEME GARANTİSİ YANAR MI?

Bilindiği üzere sigorta şirketleri size iki seçenek sunuyor. Ayakta tedavi yöntemi ve yatarak tedavi yöntemi. Bazı durumlarda ayakta tedaviyi yatarak tedavi planına çevirebiliyoruz. Bu tip durumlarda da akıllara 'ömür boyu yenileme garantim yanar mı?' sorusu geliyor. Bu durumda ömür boyu yenileme garantiniz yanmaz. Fakat sigorta sahibi teminat alanını genişletmek isterse sigorta şirketinin risk değerlendirmesini yeniden yapma hakkı var.

KAÇ YIL SONUNA ÖMÜR BOYU YENİLEME GARANTİSİ SUNULUR?

Sigorta şirketlerine göre ömür boyu yenileme garantisi yıllara göre farklılık gösteriyor. Bazı şirketler 3 yıl sonunda bazı şirketler ise 4 yılın sonunda ömür boyu yenileme garantisi sunuyor. Ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazandıktan sonra çıkan hastalıklar için herhangi bir ek prim uygulanmıyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • ismet 5 ay önce Şikayet Et
  bu işler sgk yı özelleştirme denemeleri mağduriyet gidermez hiçbiri sgk meb ve sağlık bunlarla oynamayalım beyler bu 3 ü özelleştirilmemeli asla ve kata
  Cevapla
 • faruk 5 ay önce Şikayet Et
  Allah cezalarini versin
  Cevapla
 • Aydın 5 ay önce Şikayet Et
  Özel şirketler herşeyin sahtakarligiyla uğraşıyor para kazanmak için. Uyanık olun bunlara karşı arkadaşlar.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  sigorta şirketleri ve bankalar alenen soygun ve hırsızlık yapıyorlar
  Cevapla
 • iyi haber 5 ay önce Şikayet Et
  sizce bu adil bir halmi? insanlar geçim sıkıntısıyla unutabilir bir aylık için koskoca bir ömür boşa HARCANABİLİRMİ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle