Yüz binlerce kişi yararlanacak! Maaşın yarısı 1 yıl devletten

İstihdam seferberliğinde yaklaşık 500 bin gencin maaşının yarısını devlet karşılayacak. Her genç için 18 bin liranın üzerinde destek verilecek. İlk yıl maaşın yarısını, ikinci yıl yüzde 25’ini devlet ödeyecek..

Yüz binlerce kişi yararlanacak! Maaşın yarısı 1 yıl devletten
Yüz binlerce kişi yararlanacak! Maaşın yarısı 1 yıl devletten
GİRİŞ 07.03.2019 08:57 GÜNCELLEME 07.03.2019 08:58
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

İstihdam seferberliği tüm hızıyla sürerken, yaklaşık 500 bin gencin maaşının yarısını devlet karşılayacak. İşbaşı eğitim programının zorunlu istihdam sürecinde her bir genç için 18 bin liranın üzerinde destek verilecek. İlave istihdam kapsamında 2 yıl iş garantisi veren işletmelere yaklaşık 9 milyar lira teşvik sağlanacak.

 

 

İlk yıl asgari ücret üzerinden maaşın yüzde 50'sini, ikinci yıl yüzde 25'ini devlet karşılayacak. Böylece mesleki deneyim, tecrübe sağlayan eğitim programlarına katılan gençlerin 2 yıla kadar istihdamda kalmaları sağlanmış olacak.

Hükümet, işini kurmak isteyen gençlere fırsat kapısı açmak için 10 farklı program kapsamında kredi ve hibe desteği veriyor. Açılan girişimcilik eğitim programları ile kendi işini kurmak isteyen gençlere eğitim veriliyor. Bu kurslarda alınan sertifika ile KOSGEB'den 50 bin liralık hibe imkanından yararlanılabiliyor. Eğitimlere katılan gençlere günlük 20 lira harçlık veriliyor ve kurs süresince sigorta da yatırılıyor.

 
 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • izmir-çankaya 4 ay önce Şikayet Et
  devlet neden mali müşavirleri unutuyor biliyormusun.çünkü muhasebecilerin müşterisinin yarıdan fazlası tam kdv kesmiyor.yıllık 50 bin ile 300 bin arası devlete öpücük atıyorlar 24 yıl ön muhasebe ve fatura kesim işleri yaptım özel okul-dersane-üretim firmalarında çalıştım toptan kırt-toptan boyada yarı kdv bazen sıfır kdv mal sattık.personelinin maaşını devletten çıkartıyorlardı,
  Cevapla
 • muhendıs 4 ay önce Şikayet Et
  ama işletmeler çalışacak bulamıyor.33 yıldır iş hayatındayım.işletmeler çalışacak elaman bulamıyor.
  Cevapla
 • lokman 4 ay önce Şikayet Et
  eğitim sistemi ihtiyaca göre düzenlenmeli
  Cevapla
 • mas 4 ay önce Şikayet Et
  bu kararın amacı işletmelerin yeni eleman alıp çalıştırmasını sağlamak, bir nevi stajyer gibi eğitip iş öğretmesini sağlamaktır.işçiye para vermek amaçlı değil işletmeye teşvik amaçlıdır.gençleri işe alıp teşvikten yararlanan işletme işçi çıkarırsa(işçi almadan önce ve sonra bile olsa) bu imkanlarını kaybedecektir.
  Cevapla
 • Mali Müşavir 4 ay önce Şikayet Et
  Eczacılara bile verilen desteklerden malesef mali müşavirler yararlanamıyor. Halbuki devletle mükellef arasında köprü vazifesi gören mali müşavirleri devletimiz hep unutuyor.
  Cevapla
 • gerçek 4 ay önce Şikayet Et
  O mali müşavir dediklerinizi iyi tanırım işyerlerine as vergi ödetmek için çok uğraşırlar.
  Cevapla
 • yp50 4 ay önce Şikayet Et
  vay be
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle