Bakan Albayrak: Tüm saldırıları püskürttük

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Rize'de önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, "Tüm bu saldırıları püskürtüp, yolumuza daha da sağlam adımlarla devam edeceğiz" dedi.

GİRİŞ 02.03.2019 15:39 GÜNCELLEME 02.03.2019 15:55
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye ilişkin açıklamalar yaptı. Türkiye ekonomisinin dünyanın en büyük saldırısına maruz kaldığını ancak yine de masaya yumruk vurularak saldırıların püskürtüldüğünü söyledi.

 

 

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Dünyanın en büyük ekonomik saldırısıyla karşı karşıya kaldık. O saldırıda birileri Türkiye ekonomisi batacak diye hayaller kurdu. Ancak biz o saldırılara karşı masaya yumruğumuzu vurduk ve doları 5 liraya düşürdük.

 

 

KOBİ VE ESNAFA BÜYÜK DESTEK

Son bir iki ayda ekonomideki önemli gelişmelerle birlikte 81 bin KOBİ'mize 25 milyar liralık çok uygun maliyetlerle kredi imkanı sağladık. Yaklaşık 77 bin 500 esnafımıza da son bir ayda 7,5 milyar liralık finansman sağladık.

2,5 MİLYONA İSTİHDAM SAĞLANACAK

Bu hafta iş dünyası ile bir araya geldik ve bu yıldan itibaren 2,5 milyon kişiye istihdam sürecini de başlattık. Tüm bu saldırıları püskürtüp, yolumuza daha da sağlam adımlarla devam edeceğiz.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • bahit 10 ay önce Şikayet Et
  sayın bakanım lütfen ali expresiden vergi almayın zaten ufak tefek şeyler alıyoruz
  Cevapla
 • Ali 10 ay önce Şikayet Et
  Kafanı kuma gömersen kendini kandırırsın. Sen rekabet etmeye teşvik edeceksin, daha iyisini üretmeye teşvik edeceksin, daha ucuza üretebilmeye teşvik edeceksin, bunlar için destek vereceksin. Koruma sadece geçici ve sınırlı olabilir. Ancak öyle gelişebilirsin. Diğer türlü kendini kandırırsın. Daha birçok boyutu var da memur kafa olmuş herkes, nasıl anltacaksın burada bilemiyorum!
  Cevapla
 • Mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  Zehir kardeş... ülkemde 600 tl olan ürünü 56 tl ye aldım sen olsan naparsın
  Cevapla
 • zehir 10 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş aynı ürünü ülkende üretilenden alsan ne olur yani, sizin yüzünüzden dışa bağımlılık artıyor. Biraz ekonomi bazında milliyetçi olun yahu
  Cevapla