Çalışmalar 10 yıl sürdü! 'Efe' tescillendi

İzmir ve çevresinde kolonileri taşınmamış, içine başka arı girmemiş yerlerden seçmeler yaparak 201 koloni oluşturduklarını belirten Karaca, bunların arasından da en iyilerini seçtiklerini ifade etti.

Çalışmalar 10 yıl sürdü! 'Efe' tescillendi
Çalışmalar 10 yıl sürdü! 'Efe' tescillendi
GİRİŞ 01.03.2019 09:13 GÜNCELLEME 01.03.2019 09:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İzmir ve çevresinde kolonileri taşınmamış, içine başka arı girmemiş yerlerden seçmeler yaparak 201 koloni oluşturduklarını belirten Karaca, bunların arasından da en iyilerini seçtiklerini ifade etti.

 

 

En büyük özelliği yavru alanının fazla olması
 
Söz konusu arının 2018 yılının Aralık ayında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescillendiğini belirten Karaca, "Efe'nin en büyük özelliği yavru alanının fazla olması. Bunun dışında kışlama yeteneği çok iyi ve bal verimi de bölge arılarına göre yüzde 25-35 daha yüksek." diye konuştu.
 
Karaca, tescillenen arının diğer arı türlerine kıyasla çok daha fazla polen ve arı sütü de üretebildiğini ifade ederek, "Şu anda bölgedeki arıcılardan çok büyük talep gelmeye başladı ve geri dönüşü çok iyi. Geçen yıl 10 bin arıyı üreticilerle buluşturduk. Efe ile bölgedeki çam balı üretiminde büyük bir artış olmasını bekliyoruz." dedi.
 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
efe arı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Demir Ersoy 10 ay önce Şikayet Et
    Çok güzel bir çalışma emek verenlerin ellerine sağlık darısı anadolu yiğit ine
    Cevapla