Araç sahiplerine kötü haber! Zam geliyor

Son dakika haberi... Ham petrol ve uluslar arası piyasalarda ürün fiyatlarındaki artış, benzin ve motorin zammını tetikledi. Pazartesiyi salıya bağlayan gece motorinde 24, benzinde 16 kuruş artış gündemde.

GİRİŞ 24.02.2019 11:10 GÜNCELLEME 25.02.2019 08:04
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Türkiye’de, akaryakıt fiyatı hesaplanırken, üç temel veriye bakılıyor. Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda ürün fiyatı (motorin ve benzinin) ve dolar kuru. Bunlardaki artış, pompaya zam olarak yansıyor. Tersi durumda fiyatlar düşüyor.

 

 

Son dönemde Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda benzin fiyatı yükseliyor. Dolar kurunda da yukarı doğru hareket gözleniyor. Uluslar arası piyasalarda motorin fiyatı, ton başına 575 dolardan 630 dolara çıktı. Benzinin de ton fiyatı, 566 dolardan 593 dolara yükseldi. Brent petrol fiyatı da 67 doları aştı.

Bu gelişmeler, motorin ve benzinde zam baskısı oluşturdu. Hesaplamalara göre motorinde 24, benzinde 16 kuruşluk zam gündemde… Benzin fiyatı, en son hafta başında 27 kuruş artmıştı. Zammın, pazartesiyi salıya bağlayan gece yarısı pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 109
 • vecihi 11 ay önce Şikayet Et
  türkiyede ne araba alınır oldu nede arabaya binilir bundan sonra herkes bisiklet sürer ona da ehliyet koyarlar ondan da tekerlek başı vergi alırlar :D
  Cevapla
 • baytarr 11 ay önce Şikayet Et
  kardeşim şu diş mihrak olayından vaz geçin .türkiye hangi ürünü üretip sattıda elinde kaldı.şu an olan düne kadar ülkeye giren sıcak para .bugün dış mıhrak oluyor.el atına binen çabuk iner.
  Cevapla
 • Hacaburi 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar gurcistanda petrol cikmiyor ama turkiyenin yarisi fiyatı ,hani bilmeyenler varsa
  Cevapla
 • alp066 11 ay önce Şikayet Et
  Secimler yaklaştı bu fiyat artışının oyları etkilemesi için yapıldığını düşünüyorum.
  Cevapla
 • osman 11 ay önce Şikayet Et
  durmak yok. yola devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle