Berat Albayrak: Faizler ve cari açık daha da düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 'Adım Adım Ekonomi' programı kapsamında İzmir'de konuştu. Albayrak faizlerin düştüğünü ama yeterli olmadığını söyleyerek daha da düşeceğini bildirdi. Albayrak, ayrıca 'Ocak ayı sonu itibarıyla 12 aylık cari denge rakamları, cari açık rakamları belki de 20 milyar doların altına düşecek. Türkiye, cari açıktan cari fazlaya geçiş dönemine hızla yol alıyor' dedi.

Berat Albayrak: Faizler ve cari açık daha da düşecek
Berat Albayrak: Faizler ve cari açık daha da düşecek
GİRİŞ 15.02.2019 17:15 GÜNCELLEME 15.02.2019 19:06
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ocak ayı sonu itibarıyla 12 aylık cari denge rakamları, cari açık rakamları belki de 20 milyar doların altına düşecek. Türkiye, cari açıktan cari fazlaya geçiş dönemine hızla yol alıyor." dedi.

"FAİZLER DAHA DA DÜŞECEK"

Bakan Albayrak şunları söyledi:

"Faizler daha düşecek mi, daha yeni başladı. İyi, çok iyi ama yeterli değil. İş dünyası için faizlerin daha çok düşmesi lazım. Türkiye ekonomisi her türlü iç ve dış şoka rağmen dayanıklılığını korumaya devam ediyor. Hem gaz var hem fren var ama kimse bizden hem gazı köklemeyi yahut freni köklemeyi beklemesin. Artık dengeli, kökleyerek durmak da yok, son sürat hız limitini aşmak da yok. Hep dengeli, reel olarak artık üretime, dengeye dayalı, kaliteli, üzerine koyarak, kırılganlıklara izin vermeyen ekonomi stratejisiyle yol alacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar biz köprüyü geçtik. Rasyolar, neticeler, faizler, ekonomik tüm gelişmeler her geçen gün çok daha iyiye gidecek, en ufak şüpheniz olmasın."

SEBZE FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bir de baktık marketlerde, her yerde 15-20 liralık patlıcan tekrar düştü. Hani yoktu bu ürünler, yoktu bir de baktık düşmeye başladı. Birileri fırsatçılık yaptığında devletin demir yumruğu kalkıyor, daha inmeden hemen fiyatlar üçte birine düşmeye başladı. Birçok farklı büyükşehirden de talep gelmeye başlamış, İzmir de bunlardan bir tanesi. İzmir'de de tanzim satışların açılması noktasında gerekli desteği verebiliriz." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Bozkurt 9 ay önce Şikayet Et
  Kardeş ege bölgesinde fiyatlar düşmüyor demişinde CHP'li belediyeler tanzim istemiyor
  Cevapla
 • ÇAKIR 9 ay önce Şikayet Et
  Bu antalyadaki seracılara hiç bir kimse söylemiyormu internet üzerinden satışı satsana kardeşim malını çokmu zor bir kargo şirketiyle anlaş kapıda ödeme yap kazancını ikiye katla üretici memnun ve tüketici memnun olur simsarlarda köprüde balık tutsun onu satsın
  Cevapla
 • tes 9 ay önce Şikayet Et
  Toplanmaları gerek onun. Ayrıca adam 1-2 kiloluk şey için paketlemekle uğraşmaz adamın elinde tonlarca mal var.
  Cevapla
 • 12ffa1234kkkk122 9 ay önce Şikayet Et
  acilen petrol ve doğalgaza ihtiyacımız var inşallah çıkar
  Cevapla
 • HÜSEYİN 9 ay önce Şikayet Et
  Ne zaman düşecek sayın bakan
  Cevapla
 • Kürt 9 ay önce Şikayet Et
  Gübre mazota indirim istiyorum bakanım
  Cevapla
 • ALİ 9 ay önce Şikayet Et
  Sabret kardeş.
  Cevapla
 • Hoca 9 ay önce Şikayet Et
  Oda olacak kardeşim Allah’ın izniyle sabır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle