Cumhurbaşkanı Erdoğan: Osmanlı tokadını vuracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da gerçekleştirilen 'Esnaf Buluşması'nda tanzim satışının belediye ve esnafla işbirliğiyle seçim sonrasında Türkiye'nin en ücra köşesine kadar taşımayı planladıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Osmanlı tokadını vuracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Osmanlı tokadını vuracağız
GİRİŞ 13.02.2019 15:27 GÜNCELLEME 13.02.2019 16:18
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Günlük hayatı etkileyen fırsatçılara milletimiz çok öfkeli. Vatandaşımıza yüksek fiyattan mal satmasını engellemek için bu kararı aldık. Ekonomik tetikçilere sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

 

Esnaf kardeşlerimizle yapmış olduğumuz sohbetin ve içmiş olduğumuz bir bardak çayın keyfini başka hiçbir şeyde bulamadım.

MART AYINA KADAR UZATTIK

Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47'den yüzde 0 seviyelerine indiren iktidarız. Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarını yeniden yapılandırarak önlerini görmelerini temin ettik. Ticari araçlardaki ÖTV ve KDV indirimini Mart ayı sonuna kadar uzattık.

DÜZENLİ ÖDEYENE 5 PUAN İNDİRİM

Vergi konusunda esnafımızın yükünü azaltmak için çalışmalar yaptık. Vergisini düzenli ödeyene 5 puan indirim sağladık. Yaptığımız bütün çalışmaların bir amacı var o da esnafımızı rahatlatmaktır.

SEÇİMDEN SONRA EN ÜCRA KÖŞELERE TAŞIYACAĞIZ

Fırsatçılara karşı mücadele ediyoruz. Haklı olarak fırsatçılara karşı çok öfkeliyiz. Benim vatandaşlarıma yüksel fiyatla bu simsarların mal satmasına engel olmak için tanzim satış noktalarını kurduk. 

Seçim sonrası inşallah belediyelerimizin organizasyonu, ilgili bakanlıklarımız oturup konuşacak. Belki de bu işleri belediyelerimizle ve sizlerle birlikte en ücra köşelere taşıyacağız. Bizim derdimiz vatandaşımıza ucuz ürünü satabilmektir.

Sadece buralarda sebze meyve değil temizlik ürünlerine kadar pek çok şeyi buralarda vatandaşımıza ucuza satma arzusu içindeyiz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

FIRSATÇILAR YOLA GELDİĞİNDE SONA ERECEK

Fırsatçılara ikazlarımızı yaptık. Karlarını makul seviyelere çekmeleri yönünde çağrıda bulunduk. Aynı uygulamayı temizlik ürünleri ve bakliyata da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Fırsatçıların yola geldiğini gördüğümüzde tanzim satış uygulaması sona erecek.

OSMANLI TOKADINI VURACAĞIZ

Biz esnaf ve sanatkarımızın ekmeğiyle oynamıyoruz. Tam tersi oynayanlara gereken dersi veriyoruz. Millet kimin samimi kimin fırsatçı olduğunu gayet iyi biliyor. Atılan adımların ardından zincir marketler de fiyatlarını indirmeye başladı.

Ekonomik tetikçilere sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız. 31 Mart'ta bu millet düşmanlarına gerek dersi vereceğinizi biliyorum.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 38
 • meks 11 ay önce Şikayet Et
  fırsatcı değil de kan emici istismarcı vampir demek daha iyi çünkü....dolar düşse bile bu aç gözler hala daha artırarak çok kazanç elde etmesi neyle açıklanacak söylesinler?? bu vampirlere en iyi ders osmanlı tokadı....elnde malları çürürüsn beklesinler bakalım ne yapabilecekler 50 den aldığı o ürünleri 30 a satmak için kıvaranacaklar ceplerinden akrep çıkacak bu istismarcıların.
  Cevapla
 • abdullah 23 11 ay önce Şikayet Et
  ağaca bakan ormanı göremez.ey Müslüman ormanı çakallar sarmış sen bu ağaç neden kurudu ona bakıyorsun,bırak onu etrafına bak.midemizin değil devletimizin durumunu düşünmeliyiz.evin varsa kuru ekmek yiyerek de yaşarsın ama evin olmazsa kebap da yersen ,kurtlara,çakallara ,ayılara,sırtlanlara yem olursun.basit ayak oyunları ile iktidarı devirmeye çalışan zavallılar rakibinizi tanımıyorsunuz,karşınızda Abdulhamid Erdoğan var.
  Cevapla
 • Berlin 61 11 ay önce Şikayet Et
  Olmasi gereken oldu.Devlet firsatcilarin halkimizin üzerindeki etkisini yok etti.Simdi cezalarini kendi cöplüklerinde cekecekler.
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Bizim mahalleyede bakkal açın lütfen
  Cevapla
 • millet 11 ay önce Şikayet Et
  reis sen gerekeni yaparsın biliriz.bu satış noktaları hiç kalkmasın yurdun her tarafına açılsın.bu fırsatcılar görsünler bakalım.Allah sen den razı olsun Reis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle