Sağlık Bakanı müjdeyi verdi! 12 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibarıyla başlandığını açıkladı. Ayrıca Koca 7 bini sağlık personeli olmak üzere 12 bin kişnin istihdam edileceğini de açıkladı.

GİRİŞ 13.02.2019 12:10 GÜNCELLEME 13.02.2019 12:19
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Şehir Hastanesinde incelemelerde bulunmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı "Birden fazla üniversite ile birlikte kullanım protokolü yapabileceğimiz bir yapıyı oluşturmuş olduk. dolayısıyla bundan sonraki süreçte birçok üniversitelerimizle görüşerek bu fiziki şartları ileri teknolojik alt yapısıyla üniversiteler hastanesi yapabilirliğimiz sözkonusu olmuş olacak"

 

 

"Hasta sayımız dün itibariyle Yüksek İhtisas ve Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde bugüne kadar bakılan poliklinik sayısının üstüne, yüzde 20'ye yakın üstüne çıkarak bir hasta kabulü oldu" "Toplamda  sağlık personeli dahil olmak üzere 12 bine yakın kişinin istihdamı söz konusu olacak" açıklamasında bulundu

BAŞKAN ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

 

 

Başkan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Sincan ilçesindeki Lale Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasında "Ankara'daki Şehir Hastanesi, Türkiye'nin en büyüğü olacak ve birkaç gün içerisinde inşallah açıyoruz." demişti.

Ankara'da yapımı tamamlanan ve yakın bir zamanda açılışını gerçekleştirecekleri şehir hastanesinde çok sayıda vatandaşın tedavi olma imkanı bulacağını belirten Erdoğan, "Yönetime geldiğimizde dünyada satın alma paritesine göre 17'nci sıradaki Türkiye'yi hamdolsun 13'üncülüğe kadar çıkardık. İnşallah bu yılın sonunda 12'nciliğe yükseltmeyi bekliyoruz." şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • hsyn 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu şer ittifakları bu hastanelerden memnun değil ya bu nasıl insanlar senin ülkende şimdiye kadar görmediğin projeleri görüyon durumdan rahatsız oluyonuz şikayet ediyonuz ama kullanmaya gelincede bizden fazla kullanıyosunuz
  Cevapla
 • Serkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye dünyanın sağlık merkezi olsun. Dünya buraya hem tatile hem de sağlığı için gelsin.
  Cevapla
 • hakime taştan 1 yıl önce Şikayet Et
  keşke şehir hastanelerine özel şirketler ile değilde kadrolu atama yapsalar
  Cevapla
 • Gurbet 1 yıl önce Şikayet Et
  Saglik ve Bakim sektörü icin Almanya da Yurt disindan vasifli isgücü almaya calisiyor.
  Cevapla
 • vatavsever 1 yıl önce Şikayet Et
  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle