Tarih belli oldu! 2 milyon TL verilecek

TEKNOFEST, 11 ile 22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılacak.

GİRİŞ 13.02.2019 12:22 GÜNCELLEME 13.02.2019 21:45
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TEKNOFEST açıklamasına göre, ilk defa geçen yıl düzenlenen ve 550  binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan  TEKNOFEST 2019 yarışmalarına başvurular 28 Şubat’a kadar devam edecek. Festival kapsamında bu yıl da Uçan Araba Tasarım Yarışması, Sürücüsüz  Araç Yarışması ve Roket Yarışması gibi etkinlikler düzenlenecek.Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık  oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan  kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında, gençlerin geleceğin  teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için 15 farklı kategoride  teknoloji yarışmaları düzenleniyor. 

 


Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine açık olan yarışmalar, uçan  arabalar ve sürücüsüz arabalar gibi geleceğin teknolojilerinin yanı sıra; roket,  insansız su altı sistemleri, insansız hava araçları gibi günümüz teknolojilerine  yönelik kategorileri de içeriyor.

Kazanan takımlara 2 milyon TL’nin üzerinde ödül

 
Kazanan takımlara toplamda 2 milyon TL’nin üzerinde ödülün verileceği  teknoloji yarışmalarına başvurular, www.teknofestistanbul.org adresi üzerinden  yapılabilecek.
 
Açıklamada verilen bilgilere göre, TEKNOFEST ilk yılında sadece  Türkiye'nin değil, bölgenin de en önemli havacılık ve teknoloji etkinliği olmayı  başardı. Geçtiğimiz yıl TEKNOFEST'in yarışmacıları arasında 25 ülkeden dron  yarışçıları, 24 ülkeden beyaz şapkalı hacker'lar ve 83 ülkeden teknoloji  girişimcileri de yer almıştı. Bu yıl da yabancı takımların, TEKNOFEST kapsamında  yarışmalara başvuruları kabul ediliyor.


 
Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen ve  "Milli Teknoloji Hamlesi" sloganıyla yola çıkan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji  Takımı Vakfı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir  Belediyesi’nin yanı sıra, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu  kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenleniyor.  
 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • belis ve melek 8 ay önce Şikayet Et
    merhaba ben melek ve belisle olan arastırmamızda bu uygulamanın cok guzel bır uygulama
    Cevapla
  • Eren 8 ay önce Şikayet Et
    Çok güzel bir uygulama. Bu etkinliği bölgelerdeki meslek liseleri ve üniversite lerden seçerek katılıma dahil olmaları sağlanırsa en azından Çocuklar bu işlere özenir şevk alır heves eder.
    Cevapla