Bakan duyurdu! 3 bin 243 personel alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 'sürekli işçi' alımı yapacaklarını duyurdu.

Bakan duyurdu! 3 bin 243 personel alınacak
Bakan duyurdu! 3 bin 243 personel alınacak
GİRİŞ 08.02.2019 14:59 GÜNCELLEME 08.02.2019 15:00
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığına bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdu. 

 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Bakan Kasapoğlu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak sürekli işçi alımı duyurusunun 11 Şubat Pazartesi günü 00:00 itibarıyla bakanlığın web sitesinden yapılacağını bildirdi.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 278’i engelli, 146’sı eski hükümlü olmak üzere toplam 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacak. Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şöyle:

HANGİ BÖLÜMLERDE ALIM OLACAK?

“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 11.02.2019 ile 15.02.2019 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek.

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacaklar.  Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor.

SÖZLÜ SINAV

Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Personel
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Ahmt 9 ay önce Şikayet Et
  Nasilbasvuru yapilicak yapamadim. Iskurda gozukmuyor
  Cevapla
 • Kerim 9 ay önce Şikayet Et
  İkinci üniversiteyi bitirdim. Bölümümüzle alakalı unvanı alabilmek için kurum içi sınav yapılması gerekiyor. Ama sınav açılmıyor. Çünkü şube müdür yardımcıları ve daire başkanları istemiyormuş. Sesimizi duyun. Her yıl düzenli olarak sınav açılsın veya diplomayı verince ilgili unvan alınsın.
  Cevapla
 • hüseyin aydin 9 ay önce Şikayet Et
  Hükümlü. Denince şaşıran arkadaşlara şunu söylemek isterim. Bizim ülkemizde hapishanenin esas adı. Medresesi yusufiyedir. Oraya bir. Defa giren ADAM olur çıkar iki defa giren eşşek olur çıkar üç defa giren esseogluessek olur çıkar devletimiz ADAM olanlara sahip cikmasinmi selamlar
  Cevapla
 • Boskur 9 ay önce Şikayet Et
  Bugüne kadar ıskurdan memnun olduğunu söyleyeni ne gördüm nede duydum.Ama ne hikmetse habire reklamlarda ıskur böyle şöyle..falan filan.senelerdir ıskurda kaydı olup da iş başvurusuna muracat edenler hala boşta, nasıl oluyor ...
  Cevapla
 • yaş şartı 9 ay önce Şikayet Et
  alımlarda lütfen yaş şartı olmasın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle