2019 uzman çavuş ve uzman erbaş maaşları kaç TL?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev alan, ülkenin refahı için gece gündüz demeden çalışan uzman çavuş/erbaş maaşları her yıl merak konusu olmuştur. Peki 2019 zamlı uzman çavuş maaşları kaç TL?

2019 uzman çavuş ve uzman erbaş maaşları kaç TL?
2019 uzman çavuş ve uzman erbaş maaşları kaç TL?
GİRİŞ 14.05.2019 09:59 GÜNCELLEME 14.05.2019 09:59
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Uzman çavuşlar, İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Jandarma Genel Komutanlığında görev yapan en önemli rütbeli personellerden biridir. Aynı zamanda Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığında görevlendirilirler ve ordumuzun profesyonelleşme sürecinde en büyük destekçisi konumdadırlar. Uzman çavuşların genel ismi Uzman Erbaş’tır aynı zamanda uzman onbaşı, er/erbaş ve sözleşmeli erlerin üstüdür. 3269 sayılı Uzman Erbaş kanununa tabi olan uzman çavuşlar özellikle komando olmak üzere birçok birliklerde görev almaktadırlar. Özel Kuvvetler yani bordo bereli olarak da görevlendirilmektedirler. Şunu da unutmamak gerekir ki, uzman çavuşlar Türk Silahlı Kuvvetleri tarihindeki ilk sözleşmeli askerlerdir. Sözleşmeleri en az 1 en fazla 5 yıl olmak üzere imzalanır veya uzatılabilir. Peki 2019 uzman çavuş maaşları ne kadar? Uzman çavuşluk hakkında tüm merak edilenler haber7.com’da

Uzman Çavuş Erbaş Maaşları

 

2019 UZMAN ÇAVUŞ MAAŞLARI KAÇ TL?

Uzman çavuş maaşları çeşitli koşullara göre değişiklik göstermektedir. Görev yerleri olan aynı uzman çavuşların maaşları; kıdem, evlilik ve çocuk durumuna göre değişebilmektedir. Bunun ile birlikte doğuda görev yapan uzman çavuşların maaşları da doğu tazminatı nedeniyle daha yüksektir. Ancak doğuda görev yapıp daha sonra batıya geçen uzman çavuşların maaşlarında doğu tazminatı olmadığı için maaşları normale dönmektedir.

 

Göreve yeni başlayan uzman çavuş maaşları 2019 yılında, 4200 TL ile 4520 TL arasındadır. Ancak doğuda görev yapan uzman çavuşların maaşlarının ise 6000 TL ile 6500 TL civarında olduğu bilinmektedir. Evli ve çocuğu olan uzman çavuşlar, maaşlarına ek olarak tazminat ücretleri almaktadır.

ETİKETLER
uzman erbaş maaş
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • dogukan 4 gün önce Şikayet Et
  arkadaşlar bu güvenlik soruşturması ne demek ya
  Cevapla
 • nisa 3 gün önce Şikayet Et
  ailende ihraç olan falan var mı diye veya siz herhangi bir örgütle bagınız var mı diye bakıyorlar
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  10.000 alsalar helal onlara.
  Cevapla
 • Davut 1 hafta önce Şikayet Et
  Uzman jadarma sahil guvenlik basvuru icin ne yapmak gerekiyor
  Cevapla
 • aaa 1 ay önce Şikayet Et
  çünkü 15 yaşındasın
  Cevapla
 • kerem 2 ay önce Şikayet Et
  önemli olan maaş değil vatandır...
  Cevapla
 • nustafa 2 ay önce Şikayet Et
  hellal sana kardeş 15 yaşındayım maşşına deilde vatanım için bu bölümü istiyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle