Hazine ve Maliye Bakanlığı: Tamamen algı operasyonu

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye ekonomisi ile ilgili kriz beklentisi boşa çıkanların içine düştükleri hali üzüntü ile izliyoruz" denildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı: Tamamen algı operasyonu
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Tamamen algı operasyonu
GİRİŞ 01.02.2019 13:54 GÜNCELLEME 01.02.2019 14:46
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile anlaşma yapacağı yönündeki haberleri sert bir dille yalanladı.

 

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada IMF'nin bu süreçte gündeme gelmesinin algı operasyonu olduğunu kaydedildi. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejilerle ekonomideki güçlenmenin devam edileceği kaydedilen açıklamada, "IMF ile yolun kesişmesi dahi söz konusu değil" denildi.

"ŞAŞKINLIK VE ÜZÜNTÜ İLE İZLİYORUZ"

 

 

İşte o açıklama: "Türkiye ekonomisi ile ilgili "kriz" beklentisi boşa çıkanların içine düştükleri hali, umutsuzlukla sarıldıkları yalan ve iftiraların ulaştığı boyutu şaşkınlık ve üzüntü ile izliyoruz.

"AMACI BELLİ"

Tüm borçluluk oranları, borç çevirme oranları ve mali disiplin performansı ortaya konularak, Türkiye'nin; ne kredi açısından, ne de teknik destek açısından IMF ile yolunun dahi kesişmesinin söz konusu olamayacağı defalarca ortaya konulmuştur. Bu performansa rağmen, IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır.

"AKIL TUTULMASI YAŞANIYOR"

Türkiye hükümeti makamlarının açıklamalarını besledikleri kin ve nefret sebebiyle dikkate almayanların, iddialarının doğrudan IMF tarafından yalanlanmasına rağmen aynı tiyatroyu oynamaya devam etmelerinin tek bir nedeni vardır. Türkiye hükümetine zarar vermek için, Türk ekonomisine, Türk milletine zarar vermeyi göze almış bir akıl tutulması yaşanmasıdır. Bu hastalıklı ruh hali tehlikeli bir boyuta ulaşmıştır.

Türkiye ekonomisi güçlüdür. Türkiye ekonomisi hiçbir dış yardım ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır ve girdiği dengelenme sürecini başarı ile sürdürmektedir. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejiler ile ekonomideki güçlenme devam edecektir"

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 23
 • drtvfkgs 8 ay önce Şikayet Et
  Allah rızası İçin faiz mi alacaksınız !!
  Cevapla
 • anlayana 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım faizleri eski seviyelerine getirin lütfen bir şey alamaz olduk.
  Cevapla
 • adil 8 ay önce Şikayet Et
  Faiz belasından uzak dur! Allahın yasaklamış olduğunu kendine helal kılma! Yoksa sonu hüsran!
  Cevapla
 • Musti 8 ay önce Şikayet Et
  Sayin bakanim. Ülkede kriz yok diyorsunuz. Allah rizasi icin , markete pazara gidin. Dolar dustu. Ama fiyatlar halen daha yukseltilmekte. Siz buyuklerimiz buna care bulamazsaniz, bize kim yardim edecek?
  Cevapla
 • servet 8 ay önce Şikayet Et
  ulkede bir kartel yapılanması mevcut ve arkasında da cok buyuk gucler var. sanirim cok buyuk meblağ oynuyorlar. millete baska tarzda aksettiriliyor. 1970-1980 yillarinda kardes kardesi vuruyordu. simdi oyle yokmuş bu basla deniyor. yilan gomlek değiştirdi. diyen yok.
  Cevapla
 • Hak 8 ay önce Şikayet Et
  İyide son dönemde bu şirketlerin arka arkaya konkordato ilan etmeleri ne oluyor..?
  Cevapla
 • Arif 8 ay önce Şikayet Et
  Üç yıl borç ötelemesi ve düşük faizli kredi çekmek için üç kağıtçılık başka hiç bir şey değil. Konkordato ilan edip iflas ettiği söylenen şirketlerin ortakları ve yönetim kurullarının yakın akrabaları ve arkadaşlarının hesapları araştırılmalı. Hatta konkardato memurunun yakın çevresi de rüşvet için araştırılmalı. Şirket parasıyla yakınları adına müteahhitlik gibi başka işler yürütüyorlar. Nasıl olsa üç yıl borç ödenmeyecek ve o paralarla kar etme peşindeler.
  Cevapla
 • Farklı Açıklama 8 ay önce Şikayet Et
  Şirketlerin stres altında olması demek, üstündeki "ağırlığın" bir kısmından kurtulacağı anlamını taşır. İki tür ağırlık var, finans ağırlığı, işgücü ağırlığı. Finans ağırlığına bişey yapamayacağına göre, burda ilk "ağırlık" istihdamdır. Konkardator=işsizlik artıyor demek oluyor.
  Cevapla
 • Kali 8 ay önce Şikayet Et
  Ne olacak adam kazanamiyorki ,formalitedenmi iflas saniyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle