Zam gelecek diye piyasaya ilaç vermiyorlar

Şubat ayında ilaç fiyatlarına yapılması beklenen yaklaşık yüzde 20 zamla beraber, hayati öneme sahip ilaçların piyasada bulunmadığı öne sürüldü. İddiaya göre, zam beklentisi nedeniyle bazı firmalar piyasaya ilaç vermiyor.

Zam gelecek diye piyasaya ilaç vermiyorlar
Zam gelecek diye piyasaya ilaç vermiyorlar
GİRİŞ 12.01.2019 12:32 GÜNCELLEME 12.01.2019 12:32
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Şubat'ta ilaç fiyatlarına yapılması beklenen zamlarla beraber birçok ilacın piyasada bulunmadığı belirtildi. Sıkıntının yaklaşık 3 aydır sürdüğü belirtilirken hayati öneme sahip ilaçların da piyasada bulunamadığına dikkat çekildi.

 

 

YÜZDE 20 ZAM BEKLENİYOR

Şubat sonunda ilaç fiyatlarına yaklaşık yüzde 20 zam bekleniyor. NTV'de yer alan habere göre, zam beklentisi nedeniyle bazı firmalar piyasaya ilaç vermiyor.

 

 

KANSER, TANSİYON, GRİP İLAÇLARI...

Bazı kanser, tansiyon, göz, hatta grip ilaçlarını eczanelerde bulmak zorlaştı.

KAYNAK: YENİŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 65
 • selim 6 ay önce Şikayet Et
  İlaç ve hammadede dışa bağımlı olduğumuz için her yıl ilaçta dolar kuru ayarlandığı için geçen yıl ilaçta 2.95 e ayarlanmıştı dolar kuru su anda 5. 5 civarı ben ECZACI kalfasıyım ecza depoları stok yapmıyor ilaç firmalarından gelen ilaçları eşit olarak eczanelere dağıtıyorlar devlet ilaca subatta zam olacak diyor ilaç kuruda subatta ayarlanacak bu işi devlet baba çözecek ilaç firma temsilcileriyle oturup bu işi çözecek cezayla falan olacak iş değil çoğu ilaçta eşdeğer yok şu an zaten bazı ilaçları Türkiye pazarından çekmişler
  Cevapla
 • ibrahim 6 ay önce Şikayet Et
  benim kullandığım ilaç iki aydır piyasada yok, zam yapmak istiyorlar mış, parayı ve kendilerini yalnız düşünenler ahirette nasıl hesap verecekler. Allah islah etsin.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 6 ay önce Şikayet Et
  Devletimiz çok caydırıcı cezalar vermeli bu firmalara.
  Cevapla
 • aaa 6 ay önce Şikayet Et
  kim?
  Cevapla
 • Çakal carlos 6 ay önce Şikayet Et
  Yabancı şirketlerin ilaçları yok piyasada yerli ilaç üretmeye yeni başladık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle