Kredi kartı borcu kapatacaklar dikkat! Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği, kredi kartı borçlarının düşük faizli krediyle kapatılması resmen başladı.

Kredi kartı borcu kapatacaklar dikkat! Başladı
Kredi kartı borcu kapatacaklar dikkat! Başladı
GİRİŞ 10.01.2019 08:45 GÜNCELLEME 10.01.2019 08:53
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Haber7.com

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği Birleştiren İhtiyaç Kredisi, bireysel müşterilerin ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunuyor.

NAKİT ÖDEME YAPILMAYACAK

 

 

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan kişiler, borç ekstrelerini bankaya götürerek başvuru yapabilir.

Başvuru yapan kişilere nakit ödeme yapılmadan doğrudan borçlu olduğu karta ödeme yapılacak.

Öte yandan Ziraat Bankası'nın açıkladığı bilgiye göre borcu ödenen kart iptal edilecek.

ZİRAAT BANKASI DETAYLARI SİTESİNDEN AÇIKLADI

Ziraat Bankası olarak ekonomimize destek verme vizyonumuz doğrultusunda, ekonominin temel direği bireylerin kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanması durumunda; ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatılmıştır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile mevcut ve yeni bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır.

Söz konusu ürün ile; gerek Bankamız müşterilerimizin, gerek diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile; 24 aya kadar aylık % 1,10, 60 aya kadar aylık % 1,20 faiz oranı ile müşterilerimize sunulmaktadır.*

BORCU ÖDENEN KART İPTAL EDİLECEK

Birleştiren İhtiyaç Kredisi, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle Bankamız ve diğer bankalarda bulunan bireysel kredi kartı borçlarının üst sınır kabul edilerek ödenmesine yöneliktir. Kullandırılacak kredi tutarı 31.12.2018 tarihi itibariyle bankalara olan kredi kartı borçları ile sınırlıdır. Birleştiren İhtiyaç Kredisinden faydalanmak isteyen müşterilerin, kredi kapsamında borcu ödenen kredi kartını iptal ettirmesi gerekmektedir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir

*10.000 TL tutarlı, 24 ay vade, aylık %1,10 faiz oranı, %0,05 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan Birleştiren İhtiyaç Kredisinin yıllık maliyet oranı % 17,6670'dir.

ETİKETLER
KREDİ KARTI
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • nihat 6 ay önce Şikayet Et
  mir Ziraat bankası Osmangazi şubesine müracaat ettim 8000 TL taksitli nakit avans borcum var.Sadece son ekstreyi kapatabiliriz.Ancak Siz ödemişsiniz yardımcı olamayacağız dediler.Haberlerde söylenen gibi değil memurlar vatandaş ile ilgilenmiyorlar
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 6 ay önce Şikayet Et
  Bazı arkadaşlar kızacak ama kredi kartını kullanmayı, alış verişi, borcu ödemeyi bilmiyoruz veya işimize öyle geliyor, sonra da önümüze konan imkanı sonuna kadar eleştiriyoruz. Bence haksızlık ediyoruz. Benim eşim çalışmıyor, ekstra gelirim yok, 20 yıldır kredi kartı kullanıyorum ama bir ay bile ertelemedim,
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Takibe düşen kartları kapsamadıktan sonra ne işe yararki aksi halde takibe düşmeyen kartları öyle böyle ödüyoz bi işe yaramadı
  Cevapla
 • Mahmut 6 ay önce Şikayet Et
  Faizli karta faiz ödeyerek kapatmak...bu nasil bir kafa..vatandaşi düşünen böyle bir kanun getirir..anapara üzerinden faizsiz yapsinlar borçlu hayata dönsün özgürlüğüne kavüşsun
  Cevapla
 • zafergülten 6 ay önce Şikayet Et
  emekli iseniz ve maaşınızı başka bankadan alıyorsanız,kartınızda başka bankaya aitse kefil istiyorlar.yani o kadar basit değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle