Tamamı ithal ediliyordu! Yerli olarak üretildi

Dünyada birkaç firmanın ürettiği, kamu ve özel laboratuvarlarında yüz binlerce tüketilen, gıdalarda kanserojen aflatoksinlerin tespitinde kullanılan kitler yerlileştirildi.

GİRİŞ 03.01.2019 14:15 GÜNCELLEME 04.01.2019 08:41
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter’dan yaptığı açıklamada, gıdalarda kanserojen aflatoksinlerin tespitinde kullanılan ve tamamı ithal edilen kitlerin yerlileştirildiğini belirtti.

 

Varank, dünyada birkaç firmanın ürettiği, kamu ve özel laboratuvarlarda yüz binlerce tüketilen bu ürünün ihtiyacının artık TÜBİTAK MAM’ın geliştirdiği “Aflamam” ile karşılanacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı “Aflamam”ı kullanacak

İmzalanan protokolle Tarım ve Orman Bakanlığının bundan sonra yerli ve milli olarak üretilen “Aflamam”ı kullanacağını dile getiren Varank, “Bu güzel gelişmeye öncülük eden Tarım ve Orman Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Varank, Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan çalışmanın, ‘kamu alımlarının Türkiye sanayisinin teknolojik yoğunluğunun yükseltilmesi ve yerli üretimin teşvik edilmesi açısından güzel bir örnek teşkil ettiğini söyledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Mustafa Varank
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  iyide bunların makinalarını hangi firma yapıyor bide onu açıklayın bakalım
  Cevapla
 • hayırdır 9 ay önce Şikayet Et
  Niye merak ettin?
  Cevapla
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  İşte bunları duymak istiyoruz bize bunlarla gelin milli olmak yabancıyı işin içine katmadan %100yerli ve milli üretimdir. Emeği geçen her keze teşekkür ederim
  Cevapla
 • gokhan 9 ay önce Şikayet Et
  her keze nedir ?
  Cevapla
 • Hamdi 9 ay önce Şikayet Et
  Allah türkiyemin ve bütün müslümanların yardımcısı olsun âmin
  Cevapla
 • Hasan 9 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun yapanlardan işte yerli ve milli ne demek diyenlere yerli ve milli bu demek herşeyimizi kendimiz yapacağız bunu yapabilmek içinse aklımızın kodları duygusal kodlarımız evanjelik abd yi sevmeyecek bu vatana hizmet için atacak o kalp ve duygular bu yerli ve milli duygularla yapılacak bu işler. Çok mutlu oldum herkesi seviyorum reiss Allah sana uzun ömür versin.
  Cevapla
 • Vatandaş hasan 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım, iyi, güzel, hoş ama saman???
  Cevapla
 • Banazlı 9 ay önce Şikayet Et
  Bilim Sanayi veTeknoloji Bakanına sorulacak soru bu olmasa gerek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle