Yeni dönem başlıyor! Artık E-devlet'ten yapılacak

E-devlet üzerinden pilot olarak başlanan dijital abonelik uygulaması başarıya ulaştı. Sistem önümüzdeki dönem tüm Türkiye’de yaygınlaştırılacak.

Yeni dönem başlıyor! Artık E-devlet'ten yapılacak
Yeni dönem başlıyor! Artık E-devlet'ten yapılacak
GİRİŞ 25.12.2018 06:16 GÜNCELLEME 25.12.2018 07:09
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Türkiye’de e-devlet uygulamaları ile ivme kazanan dijital dönüşüm her vatandaşı ilgilendiren su, telefon, doğal gaz ve internet aboneliklerine taşınıyor. E-devlet üzerinden pilot olarak başlanan dijital abonelik uygulaması önümüzdeki dönem tüm Türkiye’de yaygınlaştırılacak.

 

 

KAMU TASARRUF EDECEK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında geçtiğimiz günlerde çeşitli bakanlık ve kurum temsilcilerinin katıldığı "bürokrasinin azaltılması ve e-devlet" konulu toplantıda Türkiye’nin dijital dönüşümü masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı işbirliği ile kullanıcı sayısı 41 milyonu hizmet sayısı da 4 bini aşan e-devlet kapısı altyapısı üzerinden sunulan çalışmaların geliştirilmesine dönük çalışmalar ele alındı. E-devlet sisteminin akıllılaştırılması da seçenekler arasında bulunurken bu şekilde özellikle sağlık ve sosyal yardımlar başta olmak üzere tüm alanlarda kamunun önemli ölçüde tasarruf sağlaması planlanıyor.

 

 

E-DEVLETE TAM ENTEGRASYON

Cumhurbaşkanlığı’nın icraat takvimi olan ikinci yüz günlük eylem programında da e-devlete ilişkin hedefler yer aldı. Buna göre ikinci yüz günde kamunun vatandaşa, özel sektöre ve kamuya sunduğu hizmetlerin yüzde 95 oranında e-devlete entegrasyonu sağlanacak. E-devlet üzerinden sunulan hizmetlerin performans ölçümü yapılacak.

SİBER SALDIRIYA TEDBİR

Sıfır belge hedefi ile e-devlet yeniden tasarlanırken bu şekilde de istenilen belgelerde de tasarruf ediliyor. Kamu e-devlet altında tek bir entegre veri tabanı etrafında toplanırken, siber saldırılara karşı da ciddi güvenlik tedbiri alınıyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
elektrik
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Yılmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  abonelik iptali bazı kurumlarda mail ile yapılabiliyor. Bu uygulama güzel olmuş zaman kaybı olmaZ
  Cevapla
 • mahinurdan 1 yıl önce Şikayet Et
  e devletten olması güzel de her her işlemde dijital imza yada e imza istiyor bunlarda paralı... mobil imza aylık 5 TL e imza ise her önüne gelen alamıyor... anlayacağınız yine devletin kapısını çalıyorsunuz işinizi yapmak için
  Cevapla
 • OSMANLI GELİYOR 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu her 2 yilda bir hastane köselerind3 rezil olarak cikardigimiz engelli raporlarinida buraya tasiyin artik. sanki engellilik durumu gececek gibi 2 yilda bir ne zorluklarla rapor cikariyoruz.
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Umarım abonelik iptali de yapılabilir. Yoksa bir işe yaramaz.
  Cevapla
 • kıyam 1 yıl önce Şikayet Et
  Teknoloji çağında kağıt olayı olmaması lazım. Kamuda çalışıyorum haftalık koli koli kağıt tüketiyoruz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle