Bakan Varank gözyaşlarına boğuldu

MAKÜ kurulan ve 15 Temmuz şehidi Prof.Dr. İlhan Varank’ın adı verilen kütüphane açılışında ağabeyinin adını zikredince gözyaşlarına boğulan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuşmasını yarıda keserek kürsüden indi. Bakan Varank’ın duygu dolu anlarına davetliler ise alkışlarıyla eşlik ettiler.

GİRİŞ 02.12.2018 15:48 GÜNCELLEME 02.12.2018 16:00
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’ndeki Prof.Dr. İlhan Varank Kütüphanesi açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank şunları söyledi: “Burdur, tarihiyle müsemma, bir ilim ve irfan şehri. Piri Baba, Divan Baba, Hecin Dede, Hacı Rahmi Sultan, Hafız Osman Nuri Efendi gibi nice büyük isimler, sadece bu şehrin değil, tüm Anadolu’nun mayasını yoğurdu. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Burdur’u temsilen ilk meclisimizde mebusluk yaptı. 

 

 

Burdur, ilmin, irfanın ve milli mücadelenin bir şehridir. Bu şehrin şanına, tarihine, ilim geleneğine yakışır bir şekilde, uzun yıllar hasretle beklenen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini 2006 yılında Burdur’a kazandırdık. Maşallah, üniversitemiz kurulduğu günden bu yana hızla büyüyor. 

Şimdi de üniversitemize ve Burdur’umuza yakışır şekilde çok güzel bir kütüphaneyi açıyoruz. Merhum ağabeyim İlhan Varank isminin bu esere verilmesi beni oldukça duygulandırdı” dedi. 

 

 

Bakan Varank, ağabeyinin adını zikrettiği sırada gözyaşlarına hakim olamadı. Bu sırada açılışa katılanlar ise Bakan Varank’ın duygu dolu anlarına alkışlarla eşlik ettiler. 

Bakan Varank daha sonra, “Muhtemelen konuşmamı da bitiremeyeceğim. Bu eserler şehrimize, ülkemize hayırlı olsun diyorum. Tekrar hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek kürsüden indi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Mustafa Varank
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • yavuz 10 ay önce Şikayet Et
  mekanı cennet olsun
  Cevapla
 • MEHMET 10 ay önce Şikayet Et
  Cehennemde yanında görün hainler.Bakanım Allah cennette kavuştursun.Bende biliyorum gerçekten ismini söylemek insanı ağlatır.
  Cevapla
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Sen ağlama sayın bakanım senin kardeşlerin biziz. Rabbim yolunu ve bahtını açık eylesin. Hayırlı uzun ömürler nasip eylesin sizlere.
  Cevapla
 • Arif Cndn 10 ay önce Şikayet Et
  RABBİM Mekanlarını Cennet Eylesin.O Büyük Mevkiye bizleri de Ulaşmak Nasip Etsin inşallah...
  Cevapla
 • Asım 10 ay önce Şikayet Et
  İlhan Bey şehitlik makamına inşaallah ulaşarak emaneti teslim etti.Ne mutlu ona.İlhan Abimizi ve diğer 15 temmuz şehitlerimize kast eden Hain Fetö terör örgütüne lanet olsun...Hala peşinden gidenlerin,himmet toplayanların d Rabbim kahreylesin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle