Almanya'yı akaryakıt krizi vurdu!

Almanya'da tankerlerin, su seviyesi düşen Ren Nehri'nden dolu geçememesi ülkede akaryakıt krizine neden oldu. Ülkenin en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya, Baden-Württemberg ve Rheinland-Pfalz'de yaşanan akaryakıt sıkıntısı sebebiyle pek çok istasyon hizmet veremez duruma geldi.

Almanya'yı akaryakıt krizi vurdu!
Almanya'yı akaryakıt krizi vurdu!
GİRİŞ 28.11.2018 12:37 GÜNCELLEME 28.11.2018 12:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Almanya'da su seviyesi düşen Ren Nehri'nden tankerlerin dolu geçememesi nedeniyle petrol kıtlığı baş gösterdi.

 

 

Özellikle ülkenin en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya, Baden-Württemberg ve Rheinland-Pfalz'de yaşanan akaryakıt sıkıntısı nedeniyle çok sayıda istasyon hizmet veremez duruma geldi.

 

 

Yağışsız geçen sonbahar nedeniyle ülkenin su taşımacılığı açısından can damarı olan Ren Nehri üzerinden geçen tankerlerin, su seviyesi düşük olduğu için normal yük kapasitelerinin çok altında petrol ve gaz taşıyabildiği belirtildi. Akaryakıt kıtlığı yüzünden fiyatların da arttığı kaydedildi.

Üç yük gemisi karaya oturmuştu

Yılda 200 milyon ton yük taşınan Ren Nehri'nde, geçen günlerde Köln yakınlarında üç yük gemisi düşük su seviyesi yüzünden karaya oturmuş ve uzun uğraşlar sonucu kurtarılabilmişti.

Petrol darboğazını aşmak için Kuzey Ren Vestfalya eyalet hükümeti, hafta sonları ağır tonajlı kamyonetlerin trafiğe çıkma yasağını yumuşatarak petrol taşıyan araçlara trafiğe çıkma izni vermişti.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
kriz
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
    Nazi almanyasi akar yakit krizi ciksa yabancilari öldürmeye baslar daha ölmedime göre su an petrol sorunu yok demek almanyada dogdum 45 yasina geldim bunlarin ne mal oldunu cok iyi biliyorum kötü insanlar seytan insanlar Insallah yahudiler almanlardan intikam alir bütün Atombombalarini bunlara atar yok eder insan deyiller vahsi barbar millet 45 sene gördük yasadik hersey yalan alman ne derse yalandir katil millet Allah yardimcimiz olsun canlari cehenneme tüm nazi lerin
    Cevapla
  • Osm786 1 yıl önce Şikayet Et
    Madem öyle raus aus Deutschland. Neden daha almanyada yasiyorsun.kötüledin ülkede yasamanin anlami yok.
    Cevapla