Emekliler ikramiyede artış istiyor

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), Kurban ve Ramazan bayramlarında emeklilere verilen 1000 liralık ikramiyenin yüksek enflasyon karşısında eridiğini belirterek, yeni yılda ikramiyelerin en az enflasyon oranında arttırılmasını talep etti.

Emekliler ikramiyede artış istiyor
Emekliler ikramiyede artış istiyor
GİRİŞ 20.11.2018 05:54 GÜNCELLEME 20.11.2018 05:54
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bayram ikramiyesi kapsamda bu yıl 2,4 milyon emekli ve hak sahibine toplamda 21 milyar liraya yakın ikramiyenin ödendiğine dikkat çeken TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, ikramiye ödemesinin yeni yılda da devam edeceğini vurguladı. Bu yıl 1000'er lira olarak verilen bayram ikramiyesinin yeni yılda yükseltilmesi gerektiğini dile getiren Ergün, şunları kaydetti:

"Bayram ikramiyelerimiz yaşadığımız yüksek enflasyon karşısında eridi. Yeni yılda emekli aylıklarına yapılan artış oranında bayram ikramiyelerinin miktarı da arttırılmalı. İkramiyelerin en az enflasyon oranında arttırılmasını talep ediyoruz. Bununla birlikte gelir ve aylıklarla birlikte her yıl artan sosyal yardımlar gibi emekli bayram ikramiyeleri de bir artış sistemine endekslenmelidir. Hükümetin bu haklı talepleri değerlendireceğine inanıyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • emekli 9 ay önce Şikayet Et
    Hâk.kımız olan intibak yasasını istiyoruz.intibak şart.
    Cevapla