İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan indirim müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "1 Ocak'tan itibaren su fiyatlarında hem konutlarda hem de iş yerlerinde yüzde 15 oranında indirim yaptık” açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 14.11.2018 15:04 GÜNCELLEME 14.11.2018 15:45
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Saraçhane'de bulunan belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Uysal, su tüketimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Su fiyatlarında indirim kararı aldıklarını açıklayan Uysal, ''Mevcut 2018 fiyatlarına göre vatandaşa yansıyacak rakam olarak yani fatura bedeli olarak yüzde 15 İSKİ su tüketiminde hem evlerde, hem iş yerlerinde indirim kararı aldık. İndirim yılbaşı itibariyle başlayacak. İSKİ olarak, belediye olarak bunu meclisimize teklif edeceğiz. İstanbullulara hayırlı olsun diyoruz'' diye konuştu.

 

 

''2071'E KADAR SU SORUNUMUZ YOK''

Barajların doluluk oranı hakkında da açıklamalarda bulunan Uysal, "Vatandaşlarımız rahat olsun. Barajlarda doluluk oranımız yüzde 47. Geçtiğimiz kış son 44 yılın en kurak kış ayı olmasına rağmen doluluk oranımız yüzde 47. İstanbul olarak su sorunumuz yok. İSKİ olarak önümüzdeki 50 yıl, 2071'e kadar su sorunumuz yok diyoruz.

 

 

İSKİ olarak musluklardan içilebilir temiz su akıtabiliyoruz. Hem su temin etme hem temiz suyu vatandaşımıza ulaştırma, ayrıca vatandaşlarımızın kullandığı suyu tekrar doğaya bırakırken arıtma yapıyoruz. Arıtmada şu anda yüzde 99'dayız. Ayrıca yüzde 45 ileri derece biyolojik arıtma yapılıyor. Önümüzdeki dönemde de bu rakamı da yüzde 90'lara çıkarma yönünde yatırımlarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 46
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Neden hemen yapılmıyor ? 1 Ocak'ta yapılıyor...
  Cevapla
 • pirana61 1 yıl önce Şikayet Et
  samsundada istiyoruz suda indirim 10tl 1metreküp su
  Cevapla
 • Ahmed Muhammed 1 yıl önce Şikayet Et
  Harika bir haber...Darisi elektrik ve dogal gaza insallah...
  Cevapla
 • konya 1 yıl önce Şikayet Et
  Darısı konya büyükşehir belediyesi için de olsun vatandaşın yanında ne zaman olacak bu belediyeler su zaten pahalı ve sürekli zamlanıyor, konya büyükşehir yılsonuna kadar % 10 indirim yaptık dedi, 35 tl gelen su, bu ay 40 tl geldi bu nasıl indirim!
  Cevapla
 • haci 1 yıl önce Şikayet Et
  enaz %50 indirim yapılmalıydı,dolarla üretilen elektrik faturası dağda akan sudan ucuzsa bunda yanlış birşey var demektir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle