Binlerce aboneye elektrik para iadesi!

İstanbul’un Avrupa yakasının elektrik dağıtımını yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), 2008-2018 arasında elektrik dağıtımı kapsamında yapılan yatırımların bedelini abonelere iade edecek.

Binlerce aboneye elektrik para iadesi!
Binlerce aboneye elektrik para iadesi!
GİRİŞ 10.11.2018 15:06 GÜNCELLEME 10.11.2018 15:06
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Elektrik mevzuatına göre şebekeden ya da direkten, abonenin sayacına kadar olan bölüm için gerekli yatırımı, şehiriçi dağıtım şirketleri yapacak.

 

 

Aboneden, herhangi bir bedel talep edilmeyecek. Dağıtım şirketi, bu bedeli tarife üzerinden geri alacak.

EPDK, bazı bölgelerde, söz konusu yatırımları abonelerin yaptığını saptadı. Aralarında BEDAŞ’ın da bulunduğu dağıtım şirketleri uyarıldı.

 

 

Bu şirketler, direkten sayaca kadar olan bölüm için hesaplanan tutarı abonelere iade edecek. Resmi internet sitesinden duyuru yapacaklar.

İLK DUYURUYU BEDAŞ YAPTI

Resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, 2008-2018 yılları arasında şehiriçi elektrik dağıtımı kapsamında yapılan yatırımların bedelinin abonelere iade edeceği belirtildi.

Abonelerin, ilan edilen ilçe ve mahallelerde konutu varsa, iade işlemlerinin tamamlanması için BEDAŞ’a başvurması gerekiyor.

TUTAR NE KADAR

Peki, tutar ne kadar?

Kaynaklar, tutarın yatırıma, mesafeye ve kullanılan malzemeye göre değişeceğine dikkat çekti. Dağıtım şirketinin, gerekli hesaplamaları yapacağını ve abonelerine bu tutarları iade edeceğini kaydetti. Öngörülen tutarlar ya nakit olarak ilgili aboneye ödenecek ya da elektrik faturasından düşülecek.

BEDAŞ TARAFINDAN İADESİ DUYURULAN İLK LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAK: HABERTÜRK / OLCAY AYDİLEK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
liste Para
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • HalitBinVelit 11 ay önce Şikayet Et
  Dağıtım Bedeli kendilerine ait olması lazım. Çünkü belirlenen Su fiat biriminin içinde hepsi olması lazım? ,ayrı olarak dağıtım bedeli çıkarmak Deli Dumrul,un işine benzer!.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 11 ay önce Şikayet Et
  Ankara Belediyesi Su fiyatlarında % 20 yaptı İstanbul ve diğer iller ilçeler niye indirim yapmıyor?
  Cevapla
 • Turgut 11 ay önce Şikayet Et
  İstanbul %15 yaptı. 1 OCAK ta başlayacak.
  Cevapla
 • Halk 11 ay önce Şikayet Et
  Dagitma bedeli biraz dusurulurse problem yok .
  Cevapla
 • ilham65 11 ay önce Şikayet Et
  kardesim siz ilk once haksiz yere aldiginiz dagitim bedelini kaldirin faturalarda biz sizden bişi istemiyoruz her ay 30 40 50 tl dagitim bedeli aliyorsunuz allah tan korkun be yeter artik
  Cevapla
 • Murat Sahin 11 ay önce Şikayet Et
  Kimden ne yazdiklarini bilmiyorlarmiki insanlardan basvuru bekliyorlar. Verecekleri belki 20-30 tl onun icinde git isinden izin al gidecek 80 tl. Kimden ne kestilerse faturalarindan dussunler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle