Binlerce aboneyi ilgilendiren tazminat kararı!

Dağıtım şirketleri, 12 saatten fazla elektriğini kestiği konut abonelerine 50, ticarethanelere 100 TL tazminat ödeyecek.

Binlerce aboneyi ilgilendiren tazminat kararı!
Binlerce aboneyi ilgilendiren tazminat kararı!
GİRİŞ 05.11.2018 15:08 GÜNCELLEME 05.11.2018 15:13
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), son 3 yıllık dönemde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle dağıtım şirketlerini denetim kıskacına aldı. 13 dağıtım şirketinin, değişik zamanlarda günlük 12 saati aşan sürelerle bildirimli ya da bildirimsiz kesinti yaptıklarını, kalite yönetmeliğini ihlal ettiklerini saptadı.

 

Bu şirketler, ihlal nedeniyle kesintiden etkilenen konut abonelerine 50, ticarethanelere 100 TL “kalite tazminatı” ödeyecek.

TEK TEK BELİRLENECEK

 

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre kesintinin yapıldığı gün, saat ile ilçe ve mahalle ayrıntılı olarak biliniyor ve bunlar raporlaştırılıyor. Dağıtım şirketleri, hak sahibi aboneleri tek tek ortaya koyacak. Bu abonelere, telefon, mail ya da kısa mesaj (SMS) yoluyla ulaşılacak. Tazminatları, ya nakit olarak banka hesabı üzerinden ödenecek ya da fatura tutarlarından 50 TL düşülecek. Ticarethanelere 100 TL tazminat ödenecek.

BİNLERCE ABONE VAR

EPDK kaynakları, hak sahibi abone sayısına ilişkin bilgi vermedi. Ancak, denetime konu dönemde binlerce abonenin bildirimli ya da bildirimsiz 12 saati aşan elektrik kesintilerinden etkilendiği öğrenildi.

Kaynaklar, büyük bir kentin elektrik dağıtımını yapan bir şirketin, 2014 yılından kalma kesinti bedeli tazminatının da bulunduğunu belirterek, bu şirketin uyarıldığını, kısa süre sonra binlerce aboneye ödeme bildirimlerini yapmaya başlayacağını söyledi.

KAYNAK: HABERTÜRK/OLCAY AYDİLEK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 54
 • Başkan'a. 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı uygulama, belediyelere, su kesintisi için de olmalı. Hizmet bir anda daha insani hale gelir. Haydi cesaret başkanım. Ak partili de olsa, kesinti yapan, zamanında bakım, yenileme, yedek hat yapmayan, bedelini ödesin.
  Cevapla
 • REİS'E. 1 yıl önce Şikayet Et
  Koskoca İzmir'de Kocaoğlan 3 gün suyumuzu kesiyor da, bir kuruş cezası olmuyor ya?
  Cevapla
 • İzmirli. 1 yıl önce Şikayet Et
  Yine amatör karar. Adam 11 saat kesinti yaparsa cezası yok mu? Ya da kesintinin 11 saatini gece 00:00'a kadar yapsa, 00:00'dan sonra bir 11 saat daha kesinti yapsa cezası yok mu? Olur mu öyle şey. Aylık kaç dakika kesinti yaptıysa her dakika için bir ücret kes, bak bakalım sonuç alınıyor mu alınmıyor mu? Darısı belediyelerin su kesintilerinin başına.
  Cevapla
 • Hakkı Genç 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk Telekom 14 gündür internet yok, ilgilenmiyor, buna kim ceza verecek
  Cevapla
 • ozcan 1 yıl önce Şikayet Et
  tazminat istemiyoruz hak ki olani alinda o yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle