Uzun takip sonrasında 328 siteye kapatma cezası!

Ruhsatsız ve yetkilendirilmemiş kişilerce sağlık uygulamaları gerçekleştirilen yerlere yapılan 5 yıllık denetim sonucunda, 328 kapatma cezası uygulandı.

Uzun takip sonrasında 328 siteye kapatma cezası!
Uzun takip sonrasında 328 siteye kapatma cezası!
GİRİŞ 15.10.2018 16:04 GÜNCELLEME 15.10.2018 16:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı, merdiven altı sağlık uygulamalarına yönelik denetim faaliyetlerini sürdürerek fırsatçılara göz açtırmıyor.
 
2018 yılı içerisinde yetkisiz ve belgesiz şekilde hizmet veren 600 internet sitesinin tarandığı, insan sağlığını tehdit eden, haksız rekabet oluşturan reklam, tanıtım ve bilgilendirmede bulunan internet sitelerinin de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na iletildiği bilgisine yer verildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ruhsatsız ve yetkilendirilmemiş kişilerce sağlık uygulamaları yürütülen yerlere yönelik yapılan denetimlerde, 5 yılda 328 kapatma cezası uygulandı. Denetimlerde, yetkisiz kişi ve kurumlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına da suç duyurusunda bulunuldu.
 
Denetim faaliyetleri kapsamında, sosyal medya ve internet sitelerinin düzenli takip edildiği, izinsiz, yetkisiz ve ruhsatsız sunulan tıbbi uygulamaların tespit edildiği belirtildi. Bu yıl içerisinde bu şekilde hizmet veren 600 internet sitesinin tarandığı, insan sağlığını tehdit eden, haksız rekabet oluşturan reklam, tanıtım ve bilgilendirmede bulunan internet sitelerinin de Gümrük ve Ticaret Bakanlığına iletildiği bilgisine yer verildi.
 
Yetkisiz sağlık hizmeti ile ilgili suçlar hakkında adli makamlarca, mahiyetine göre 1-3 yıl ile 2-5 yıl arasında değişen hapis cezası ile bin gün ile 20 bin güne kadar adli para cezasının uygulandığı kaydedildi. 

 

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • alper ağa 10 ay önce Şikayet Et
  hikaye.. sağlık bakanlığı iş yapacaksa milleti kanser eden sağlıksız ürünleri toplasın
  Cevapla
 • hlt01 10 ay önce Şikayet Et
  şahsın sitesini kapatıyon adam gidip başka isimle tekrar site kuruyor. yaptırımların ağırlaştırılması lazım. hapis cezası ve sicilinin bozulması gibi
  Cevapla
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Bazi tv kanalları var sacma sapan şeyler satıyorlar onlarada el atsaniz
  Cevapla
 • Özge 10 ay önce Şikayet Et
  Darısı rtük'ün başına.
  Cevapla
 • zmc 10 ay önce Şikayet Et
  5 yıl takip mi olur? bu zaman zarfında milyonlar mağdur edilmiştir.
  Cevapla