Doğalgaz aboneliğinde yeni dönem!

Doğal gaz aboneleri sayaç montaj ve bağlantı malzemesi bedeli ödemeyecek

Doğalgaz aboneliğinde yeni dönem!
Doğalgaz aboneliğinde yeni dönem!
GİRİŞ 13.10.2018 10:04 GÜNCELLEME 13.10.2018 10:05
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

 

Buna göre, abone bağlantı bedeli, dağıtım şebekesinin abone iç tesisatına bağlantısı için gereken proje, işçilik, malzeme, kontrol ve onay harcamaları ile sayaç bedeli toplamının abone başına düşen payını ifade eden sabit bedel olarak tanımlandı. EPDK'nin söz konusu değişikliği öncesinde sayaç bedelinin yanı sıra sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri de bu kapsamda yer alıyordu.

Abone bağlantı bedeli, doğalgaz şirketi ile abone arasındaki bağlantı anlaşmasının imzalanması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere tahsil ediliyor ve servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılmıyor.

Aynı adresle ilgili daha önce bağlantı bedeli alınmış ise bu bedel tekrar alınamıyor ancak yapı veya tesisin genişletilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek ilave maliyetlerin bedeli ilgili mevzuata göre mülk sahibi kişi veya şirketler tarafından karşılanıyor.

ETİKETLER
abonelik ücret
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Karaelmas 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben daha ödeme yapalı 1ay bile olmadi bu nasıl iştir anlamadım birde borç para alıp ödedim. Geri ödeme olmayacak ise faturalardan bari düşüşün kimsenin kimseye hakkı geçmesin...
  Cevapla
 • Muş'lu Formen 1 yıl önce Şikayet Et
  Önceden para yatıranlar Paraları geri alacak mı?
  Cevapla
 • ŞAKİR BABA 1 yıl önce Şikayet Et
  Bağlantı bedeli ödenmiyor diyor ama daha önce aldığınız abonelerin bedellerini ödemeye çalışsanız
  Cevapla
 • trabzonsporlu 1 yıl önce Şikayet Et
  daha önce sayaç parası ödeyenlere de iade olsun o zaman :)
  Cevapla
 • kadakal 1 yıl önce Şikayet Et
  sonuç nedir.. aboneye yansıyan tarafıyla kaçtı kaç oldu...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle