Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları tarihi belli oldu mu? İŞKUR nihai liste..

Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 personel alımı için başvurular 13 Eylül tarihinde sona erdi. İŞKUR üzerinden başvuru yapan vatandaşlar için bekleyiş devam ediyor. Peki Sağlık Bakanlığı'nın İŞKUR üzerinden yaptığı alımların sonuçları ne zaman açıklanıyor? Tarih belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları tarihi belli oldu mu? İŞKUR nihai liste..
Sağlık Bakanlığı kura çekiliş sonuçları tarihi belli oldu mu? İŞKUR nihai liste..
GİRİŞ 22.10.2018 10:00 GÜNCELLEME 22.10.2018 10:00
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde İŞKUR üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı için başvurular13 Eylül 2018 tarihinde sona erdi. Belirtilen tarih aralığında  başvurularını tamamlayan vatandaşlar, şimdi sonuçlara odaklanmış durumda. Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi ise 25 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 - 18:00 arasında Ankara'da yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura, 25 Ekim 2018 tarih 09:00-18:00 saatlerinde Ankara'da yapılacaktır.

SONUÇLAR AÇIKLANDI!

Başvuruları İŞKUR üzerinden yapılan ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan söz konusu personel alımı için başvuru sonuçları açıklandı. Söz konusu ilanın sonuçları, İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü "www.yhgm.gov.tr" internet adresinden ilan edildi. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

KURA ÇEKİMİ İLE ALIM YAPILIYOR!

Sağlık Bakanlığı söz konusu personel alımını 5 bin 298 kişilik işçi kadrosu ile adaylara kura çekimi ile yapıldı. Buna göre kura çekimine katılmaya hak kazanan adayların listesi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kura çekimi İŞKUR tarafından belirtilecek olan Nihai liste de belirtilecektir. İstihdamı sağlanan işçi adaylarının ücreti ise Sağlık Bakanlığı Merkez Yönetimi bütçesinden ödenecektir.

İŞKUR tarafından yapılan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli oldu. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki farklı liste yayınlamdı. Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak açıklandı. 

İSTANBUL KURA SONUÇLARI!

ANKARA KURA SONUÇLARI!

YORUMLAR 62
 • Hatice 3 gün önce Şikayet Et
  Nasil ogrenecegiz bilgi verirmisiniz iş ciktimi cikmadi
  Cevapla
 • Hatice 3 gün önce Şikayet Et
  Yozgat sağlık bakanligi is kur ne zaman aciklanack
  Cevapla
 • Neriman Yıldız 2 hafta önce Şikayet Et
  Vezirköprü ilçe Sağlık ne zaman belli olacak sizden cevap bekliyorum.
  Cevapla
 • mehmet 2 hafta önce Şikayet Et
  Sağlık Bakanlığı iş kur kuralari 25 ekim de belli olacak dediler dogru değil mi arkadaş lar
  Cevapla
 • İlka 2 hafta önce Şikayet Et
  Türkiya sadece İstanbul Ankara danmı ibaret diğer illerin insanları vatandaş değilmi lütfen diğer illerin listeleride açıklansın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle