Rusya ve Çin'den dolar hamlesi! Tarih verdiler

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu Başkanı Kirill Dimitriev, fonun 2019 yılında Çin ile ilk defa ulusal para birimleriyle ticari işlem yürüteceklerini açıkladı.

Rusya ve Çin'den dolar hamlesi! Tarih verdiler
Rusya ve Çin'den dolar hamlesi! Tarih verdiler
GİRİŞ 12.09.2018 08:20 GÜNCELLEME 12.09.2018 08:26
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Dimitriev, illk alışverişlerin 2019 yılının başında yapılacağını belirterek, Çin Kalkınma Bankası ile mevcut değeri 10 milyar dolara tekabül eden Çin Yuanı tutarında bir fon üzerinde anlaştıklarını söyledi ve Çin'in Heilongjiang bölgesinde bir yerel fon oluşturulduğunu ifade etti.

Doğu Ekonomik Forumu'nda konuşan Dimitirev projelerin hali hazırda değerlendirildiğini, ilk yatırımların 2019 yılında gerçekleşeceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2016 yılında yaptığı bir açıklamada Rusya ve Çin'in yabancı pazarlara bağımlılığı azaltmak için yerel para birimleriyle ticaret yapabileceğini söylemişti.

2015 yılından beri düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu, Rusya'da düzenlenen en büyük forumlardan biri. Forum, Rusya'nın Uzak Doğu ticaretine ivme kazandırmayı ve Rusya ile uluslararası yatırımcılar arasındaki bağlantı kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • nusri 7 ay önce Şikayet Et
  Türkiye, (Elhamdülillah) bir çok ülkeye örnek oldu, ufuklarının açılmasına ve cesaretlerinin yerine gelmesine vesile oldu. Bu bizim için büyük bir şereftir.
  Cevapla
 • Bağımsız 7 ay önce Şikayet Et
  Biz de imzalamalıyız yerel para birimi ile ticareti
  Cevapla
 • bilo, 7 ay önce Şikayet Et
  Yerel paradan ziyade, paranin uzerine kurulu oldugu altinla ticaret yapmak en iyisi. Bu sayede herkes katilabilir. Altin borsasi ve gram fiyati belirli zaten. Sadece her ulkenin sattigi malzemeyi altin olarak fiyatlandirmasi kalacak.
  Cevapla
 • Mehemmet 7 ay önce Şikayet Et
  En doğrusu takas veya karşılığında Altın değerli madenler olabilir.karsilikli millî değer para.
  Cevapla
 • kütahya 7 ay önce Şikayet Et
  değersiz kağıttan alışveriş aracı ( para) yapıldığı sürece bu düzen bozulmaz, bugün abd yarın ab sonraki gün bilmemne bu gücü kullanabilir. tek çare değeri olan madenlerden ( altın gümüş vs. ) alışveriş araçları yapılıp kullanılmalı ki dünyada kimse kimseyi kandıramasın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle