Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda atamalar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda atamalar
Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda atamalar
GİRİŞ 15.08.2018 07:06 GÜNCELLEME 15.08.2018 12:46
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bugünkü sayıda yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcılığına, Dr. Uğur Namık Küçük’ün atanması gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığında Açık Bulunan Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne Hayrettin Kurt getirildi.

 

 

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise İbrahim Halil Öztop’un atanması uygun görüldü.

UĞUR NAMIK KÜÇÜK KİMDİR?

1981 yılında doğan Uğur Namık Küçük, Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Roma Üniversitesi Tor Vergata’da Ekonomi ve Finans Yüksek Lisans programını tamamlamasının ardından aynı üniversitede para politikası ve finans üzerine Doktora derecesini aldı.
2005-2009 yılları arasında Roma Üniversitesi’nde öğ
retim görevlisi olarak çalışan Küçük, 2009-2011 döneminde İtalya Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’nda ekonomist olarak görev yaptı. 2011-2014 yılları arasında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Ekonomist ve Stratejist görevlerini üstlendi. Aynı dönemde Bilgi Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak risk yönetimi ve finansal piyasalar dersleri verdi. 2014 -2017 yılları arasında T. Garanti Bankası A.Ş.’de çalıştı ve son olarak Başekonomist görevini yürüttü.
2017 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Başdanışmanlık görevini üstlenen Uğur Namık Küçük, 14 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
    Merkez Bankasına gerekli düzenlemeler yapılmalı..Çünkü her şey MB enflasyon yıl sonu %14.5 açıklması ile başladı?.
    Cevapla