Liderlerden hükümete tam destek!

ABD ile yaşanan krizin ardından Türkiye'yi kur üzerinden hizaya getirme operasyonuna siyasi liderlerden tepki geldi.

Liderlerden hükümete tam destek!
Liderlerden hükümete tam destek!
GİRİŞ 10.08.2018 20:11 GÜNCELLEME 10.08.2018 22:15
Bu Habere 114 Yorum Yapılmış

Ekonomik gerekçelerden bağımsız biçimde, kur üzerinden kriz algısı oluşturup Türkiye'ye diz çöktürme operasyonu yapan dış güçlere tepki yağıyor. Siyasi liderler, Türkiye karşıtı hamlelere tepki gösterirken, hükümete de tam destek verdi.

CHP, hükümet karşıtı açıklamalarda bulunurken, HDP'den henüz ses çıkmadı.

İşte liderlerin Türkiye ve hükümetine destek açıklamaları;

DEVLET BAHÇELİ: DIŞ KAYNAKLI BİR KOMPLO

Bahçeli, 'Bir papazı bahane ederek ekonomide terör estiriliyor. Türkiye istikrarsızlığın batağına gömülmek isteniyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye alınıyor' dedi.

KUR OYUNUNU DÜNYA BASINI BÖYLE GÖRDÜ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

 

 

"Vicdan sahibi her insanımız, vatan ve milliyet hislerine haiz her kardeşimiz şu anda karanlık ve kahredici bir kumpasla temellendirilmiş ekonomik operasyona maruz kaldığımızı itiraf ve ifade edecektir. Türkiye’yi sanal ve sahte oyunlarla savurmak, hatta sindirmek çabasındalar.

Dövizdeki tırmanış tehlike sınırını geçmiş durumda! Gelişmeler doğrultusunda ekonomi alarm veren bir eşiğe dayanmış halde! Makroekonomik parametreler bozulma işareti veriyor. Türkiye istikrarsızlığın batağına gömülmek isteniyor. Ekonomide dış kaynaklı bir komplo devreye alınıyor!

Dövizi zalim tahakkümlerle, zorba yaptırım tehditleriyle yükselterek Türkiye’nin düşmesi hedefleniyor. Ekonomik suikastçılar tembihlenip kışkırtılıyor. Bir papazı bahane ederek ekonomide terör estiriliyor, 15 Temmuz’da yarım kalan ihanetin tamamlanması kurgulanıyor.

ABD Başkanı Trump her yaptığı açıklamayla yangına benzin döküyor. ABD yönetimi Evanjelist ve Siyonist emellerin yörüngesine sabitlenip Türkiye ekonomisini felç etmeyi, peşinden menfi sosyal ve siyasal sonuçların yeşermesini amaçlıyor. 

Başaramayacaklar, yapamayacaklar, Türkiye’nin ekonomik çöküşünü sağlayamayacaklar!

Tam 1,5 asırdır küresel emperyalizm Türk milletinden farklı gaye ve gerekçelerle intikam alma arayışındadır. Terör, darbe, ekonomik krizler yıllarca kanımızı emen keneler gibi kurgulanmış ve kullanılmıştır. Ancak düşmana ganimet, kuzgunlara yem, kuduzlara av olmayacağız."

AKŞENER: HÜKÜMETİN YANINDAYIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den flaş bir açıklama geldi. Meral Akşener, ABD ile yaşanan gerilim sonrası dövizdeki yükselişle ilgili hükümete destek verdi.

Akşener yaptığı açıklamada, "Akşener, "Ülkemiz ve milletimiz adına hükümetimizin yanındayız" dedi.

DESTİCİ: DARBE TEŞEBBÜSÜ

Döviz kurundaki sert yükselişle ilgili açıklama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yaşadıklarımız bir yönüyle 15 Temmuz'un tankla, uçakla, mermiyle değil, dolarla gerçekleştirilmeye çalışılan versiyonudur. Barbarlıkla bize diz çöktüremeyenler, bu sefer 'ekonomi darbesi teşebbüsü' ile emellerine ulaşmak istemektedirler" dedi.

KILIÇDAROĞLU ŞAŞIRTMADI!

Kur oyununa karşı liderler hükümete desteğini açıklarken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, durumu fırsata çevirerek Türkiye aleyhinde hiçbir dayanağı olmayan asılsız iddialarda bulundu.

ABD'YE TEK LAF YOK

CHP lideri son açıklamasında, ''Türk Lirası, Dolar karşısında mum gibi eriyorsa bu yönetimde basiretsizliğin sonucudur. Liyakatsizliğin sonucudur… Öyle bir noktaya getirdiler ki, borç borçla kapanmıyor. Borcun faizini ödemek için de borçlanmak zorunda kalıyorlar...'' ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
Erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR 114
 • ADAMIN BİRİSİ 6 ay önce Şikayet Et
  915 Yılında Çanakkaleyi geçemeyen , 15 Temmuzda Millet iradesini delemeyenler yine bir oldu ekonomi ile TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ne diz çöktürmeye çalışanlar yine bu milletin iradesi ve dirayeti ve ALLAH'ın yardımı ile bu zor günleride atlatacaktır inşallah.BİRLİK OLACAĞIZ.DİRLİK OLACAĞIZ VE DİK DURACAĞIZ
  Cevapla
 • Hamdi 6 ay önce Şikayet Et
  La galibe illallah Allahtan başka galib yoktur zalim kafirler sizde göreceksiniz
  Cevapla
 • rumuz 6 ay önce Şikayet Et
  AYNI zihniyetdeler tabi sesi çıkmaz bunlarınnnn BUNLAR ömür boyu iktidar olamazlar işde bunların farkı BU İŞDE
  Cevapla
 • Şahin 6 ay önce Şikayet Et
  Chp Türkiye partisi olmaktan çıkmıştır. Halen emperyalistlerden bana bir ekmek çıkar mı beklentisi içindeler. Yazıklar olsun. Atatürk' ün partisi bu değil. kimlerin elinde bu parti.
  Cevapla
 • EROL 6 ay önce Şikayet Et
  CHP tabanı olarak devletimizin yanındayız.KATİL ABD. İncirlik ve KÜRECİK kapatılsın.Dik duracağız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle