TİM'den dolar hamlesi!

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, "Döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde İhracatçımızın yanında olmak adına TİM ve Birliklerimizin elindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırız.” dedi.

TİM'den dolar hamlesi!
TİM'den dolar hamlesi!
GİRİŞ 10.08.2018 15:17 GÜNCELLEME 10.08.2018 15:50
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) hızla yükselen dolara karşı harekete geçiyor. TİM, yükselen döviz kurları nedeniyle zor durumda düşme riski ile karşı karşıya kalacak ihracatçı firmalar için TİM ve bağlı birliklerin elinde bulunan fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, TİM ve bünyesindeki 61 ihracatçı birliğinin yükselen dolara karşı harekete geçtiğini söyledi.

 

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatan Gülle, döviz kurlarındaki ani yükselişlerin piyasa şartları gereği olmadığını, altında başka nedenler bulunduğuna inandıklarını açıkladı.

Ülkeye döviz kazandırmak için gecesini gündüzüne katan İhracat camiasının bu duruma tepkisiz kalamayacağını belirten TİM Başkanı Gülle, “Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde biz de bu spekülatif harekete karşı elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu kapsamda, döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde İhracatçımızın yanında olmak adına TİM ve birliklerimizin elindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırız” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Ayyıldız 6 ay önce Şikayet Et
  Haydi elele verelim hep beraber bu alçaklara dersini bir kez daha verelim.. gün birlik olma onuz omuza verme günü..
  Cevapla
 • tosun 6 ay önce Şikayet Et
  dünyadaki tüm devletlerin ekonomileri amerika birleşik teröritlerinin hedefi olduğu ortaya çikmiştır. her ne olursa olsun aç durmalıyız ve bu işin sonunu getirmeliyiz
  Cevapla
 • İnsan 6 ay önce Şikayet Et
  Dolar kullanımı yasaklanmalı. Dolar sağlığa zararlı arkadaş.
  Cevapla