WhatsApp kullananlara çok kötü haber

WhatsApp'ta hacker'ların sizin adınıza arkadaş listenizdeki kişilere mesaj göndermesine olanak sağlayan bir açık keşfedildi.

WhatsApp kullananlara çok kötü haber
WhatsApp kullananlara çok kötü haber
GİRİŞ 09.08.2018 11:26 GÜNCELLEME 09.08.2018 11:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını tehdit eden sistem açığı ile gündemde. Zira Popüler mesajlaşma platformu sahte haberlerin yayılmasını engellemeye çalıştıkça maalesef yeni sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Check Point tarafından ortaya çıkartılan yeni WhatsApp açığı pek çok kullanıcıyı doğrudan ilgilendiriyor.

 

 

Yeni güvenlik açığı kullanılarak mesajlara müdahale edilip içeriklerinin değiştirilebildiği ifade ediliyor.

Firma WhatsApp'ta hacker'ların sizin adınıza arkadaş listenizdeki kişilere mesaj göndermesine olanak sağlayan bir açık keşfetti.

Check Point araştırmacılarına göre, hacker'lar WhatsApp güvenlik protokolündeki bir açıktan faydalanarak mesaj içeriklerini değiştirdiğini tespit etmiş durumda.

Bu sayede bilgisayar korsanları bir kullanıcının bir grup sohbetteki mesaj içeriğini değiştirebiliyor veya bir grup sohbetinde alıntı özelliğini kullanarak göndericinin kimliğini değiştirebiliyor.

Güvenlik uzmanları söz konusu taktik sayesinde, sahte haber içeriklerinin tüm dünyada yayılmasının mümkün hale getirildiğinin de altı çiziliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • akif gubbuk 6 ay önce Şikayet Et
  kendi watsabimiz neye yok..cok mu zor
  Cevapla
 • mmet 6 ay önce Şikayet Et
  var da kullanan yok tarayıcı da var kullanan yok mesela www.yaani.com.tr
  Cevapla
 • paşam123 6 ay önce Şikayet Et
  Daha bugün bir mesaj geldi, A101 den bir hediye çeki kazandınız diye! Gönderen de bir polis arkadaşımız... Arkadaşımı aramadım bile ve hemen mesajı sildim... Böyle bir güvenlik açığı var ise acil çözülmesi lazım...
  Cevapla
 • 360 6 ay önce Şikayet Et
  virüsler var zaten reklam mesajları geliyor sürekli bunu anlamamışlar mı?
  Cevapla