Bakan Albayrak'tan ABD'ye tepki!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ABD'nin yaptırımlarına ilişkin kritik açıklamalarda bulunurken Türk ekonomisine etkisinin sınırlı olacağını belirtti.

Bakan Albayrak'tan ABD'ye tepki!
Bakan Albayrak'tan ABD'ye tepki!
GİRİŞ 02.08.2018 15:01 GÜNCELLEME 02.08.2018 15:39
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'nin yaptırım kararına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu

Bakan Albayrak'ın sözlerinden satırbaşları:

"ABD Hazine Bakanlığı tarafından açıklanan yaptırım kararı bizim için kabul edilebilir değildir. Sürecin, güçlü tarihi geçmişe ve müttefikliğe sahip iki ülke ilişkilerine uygun şekilde, diplomasi ve yapıcı çabalarla sonuçlanması önceliğimizdir. 
 
TÜRK EKONOMİSİNE ETKİSİ SINIRLI OLUR

Bu yanlışta ısrar edilmesi durumunda ortaya çıkacak tablonun Türkiye’ye ve Türk ekonomisine etkisi sınırlı olacaktır. Gelişmeler sonrası ekonomiye yönelik ataklar kısa dönemlidir. Bu süreç içerisinde, spekülatif hamlelerle piyasalarda olumsuz hava oluşması için yapılan girişimlerin tamamı da boşa çıkacaktır. 

 

OVP İÇİN TÜM PAYDAŞLARIMIZLA GÖRÜŞÜYORUZ

Öte yandan, mevcut makroekonomik veriler ışığında, bütçe disiplini, enflasyon ile mücadele, sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyümenin sağlanması hedefleri için kapsamlı çalışmalarımızı başlatmıştık. Bu kapsamda paydaşlarımızla yaptığımız istişare toplantılarında elde ettiğimiz verileri de dikkate alarak, Orta Vadeli Programımız için ilk toplantımızı hafta başında gerçekleştirdik. 

Program hazırlığı devam ederken, ekonomik dengelenme için gerekli görülen bir dizi adımı ve bütçe disiplini kapsamında bazı tasarruf tedbirlerini de hayata geçirmiş bulunuyoruz. Diğer yandan, kısa ve orta vadeli, farklı dış kaynak finansmanı için görüşmelerimiz pozitif şekilde ilerlemektedir. 

Ekonomik dengelemenin akabinde, ekonomimizin sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme üzerine oturacağından ve Türkiye’nin güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın."dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 53
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Kimse ağlamasın Reisin bir bildiği vardır aç kalsak da REİS.
  Cevapla
 • DOLARI DÜŞÜRÜN 11 ay önce Şikayet Et
  Hazine Bakanım şu Doları Turkiyede Yasakla Is Adamları Dolar Üzerinden Alış Veriş Yapmasın TL Üzerinden Alış Veriş Yapsın Bankada Dolarları olanlardan Vergi Alınki Herkes TL Paramızı Degerlendirsin şuan Bakanım Dolar Yükseldi için Vatandaşlarımız Halkımız Zarar Görüyor Borcu Olan Vatandaş Bankaya Borcunu Yapılandıramiyor Faizler çok Yüksek Bakanım Arkadaşlar Türk Milleti olarak Herkes Dolarını Bozdursun Ülke olarak Zarar Görüyoz
  Cevapla
 • Ben 11 ay önce Şikayet Et
  Amerikadan aldığınızı çinden alın Bakın ozaman kriz miriz olurmu Hatta amerika bize indirimde sunar Bunların dini imanı paradır
  Cevapla
 • Sami 11 ay önce Şikayet Et
  küçük bir emlakçı bile bütün yatırımını dolar yaparsa kazanacağım diye gerisini siz düşünün
  Cevapla
 • mustafa kamil 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım demedi deme döviz daha yükselir çeşitli bahanelerle günü kurtarma gel şu yurt içinde döviz yatırımını yasakla sanayici malzeme alsın esnaf dükkanını doldursun memur borsaya yatırım yapsın piyasalar rahatlasın biz kendi kendine yeten ülkeyiz Amerika osuruyor kokusu ülkemizi sarıyor ayıp yahu elinizin tersiyle itin şu conileri itin Avrupalı tek dişi kalmış canavarları hadi ne duruyorsunuz varsın onlar gulu gülü dansı yapsınlar biz işimize bakalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle