Bakan Albayrak'tan net mesaj!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomiye ilişkin kritik açıklamalarda bulundu

Bakan Albayrak'tan net mesaj!
Bakan Albayrak'tan net mesaj!
GİRİŞ 24.07.2018 16:03 GÜNCELLEME 24.07.2018 16:37
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyası temsilcileri ile yaptıkları toplantı sonrası açıklamada bulundu. Bakan Albayrak "Bugün iş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik" dedi. Bakan Albayrak toplantı sonrası yaptığı açıklamada ayrıca "Mali alanda atılacak adımlarla enflasyon ile mücadele sürecine azami katkı verilecektir" dedi.

Bakan Albayrak Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamasının devamında "Politikalarımız kapsamında; orta vadeli programın hazırlanması için ekonomi alanındaki tüm paydaşlarımızla istişare toplantılarımızı devam ettiriyoruz" dedi.

Bakan Albayrak toplantı sonrası yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti:

*Bugün yaptığımız toplantıda enflasyonla mücadele, sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme sağlanması, bütçe disiplini, Türkıye’nın yeni döneme ilişkin potansiyelinin belirlenmesı konularında katılımcıların görüşleri dinlendi.

*Bu kapsamda bir kez daha tüm paydaşların katkıları ile ayakları yere basan, bu hedeflere odaklanmış bir OVP oluşturma çalışmaları devam etmekte

*Mali alanda atılacak adımlarla enflasyon ile mücadele sürecine azami katkı verilecektir

ENFLASYONDA DÜŞÜŞE ODAKLI ÇERÇEVE

*Açıklanacak yeni plan OVP ile enflasyonda düşüşe odaklı bir çerçeve ortaya koyulacak

*Yeni planın ve atılacak adımların enflasyon ile mücadele için vereceği katkı kısa sürede görünür olacak ve tedbirler kararlılıkla alınacak

*Enflasyonla mücadele, büyüme hedefleri kapsamında atılacak adımlar ile eş güdüm içerisinde, bütüncül bir yaklaşımla ve birbirini tamamlayıcı politikalar ile yürütülecektir

*2018 malı yılı için kamu harcamaları ile ilgili tasarruf tedbirleri alınmaya başlandı

*Kamu nakit varlıklarının tek elden yönetilmesi ve verimliliğini sağlayacak olan tek hazine hesap uygulamasının yaygınlaştırılması ile alakalı yasal düzenlemeler hayata geçirilecek

ÇOK SAYIDA İSİM KATILDI 

Toplantıya TOBB Baykanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, TİM Başkanı İsmail Gülle, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan'nin yanı sıra iş insanları Hüsnü Özyeğin, Hamdi Akın, Ferit Şahenk, Bülent Eczacıbaşı, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Çalık, Ali Kibar, Cemal Kalyoncu katıldı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 74
 • mesut 11 ay önce Şikayet Et
  Yav tamam kardeşim dış güçler dış güçler anladıkta bizim hiçmi B planımız yok..Enflasyon aldı başını gidiyor.
  Cevapla
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  allahım yar ve yardımcımız ol.şüpe YOKKİ GALİP OLAN SENSİN.
  Cevapla
 • mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  dış güçler faiz lobisi bizi batırmak istiyor dünya bizi kıskanıyor
  Cevapla
 • Garip 11 ay önce Şikayet Et
  Yardımcı hizmetlerde çalışanlar unutulmasın
  Cevapla
 • Kamil 11 ay önce Şikayet Et
  Bir ülkenin ihracatı ile ithalatı arasında -100 milyar dolar varsa o ülkede dolar krizi olması normal değil midir ? İki çözüm var . Kolay ve riskli olan ve zor olan. Kolay olan faizi yükselterek dolar çekmek ki faizli ödeyeceğinden enflasyona sebep olacak. Zor olan sanayine yatırım yapıp yurt içi ve yurtdışı dolar getirecek ürünler üretirsin. Maalesef bizde birinci yöntem daha çok kullanılıyor. Ukalalık yapmıyorum durum gerçekten böyle. Allah başımızdaki yöneticilere doğru kararlar nasip etsin.
  Cevapla
 • Almanyada Gurbetci 11 ay önce Şikayet Et
  Sadece zenginlerin kullandığı kozmetik ürünlerinin ithali için en az tahminim 100milyon dolar harcıyoruzdur. Devlet herşeyi millileştiremez fakat ithalat-ihracat arasındaki farkı kapatabilir. Channel,Gucci,vs. markalarının ithalatına bir kota getirilsin. 10 bin kişininin keyfi için 80 milyon ceza çekmesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle