Yaşlıya 7 destek birden

Devlet, yaşlılara birçok destek sağlıyor. Yaşlılar; evde sağlık hizmeti ve maaş, bakım parası, kira öder gibi ev gibi 7 imkandan yararlanabiliyor.

Yaşlıya 7 destek birden
Yaşlıya 7 destek birden
GİRİŞ 18.07.2018 05:59 GÜNCELLEME 18.07.2018 05:59
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

MAAŞ
Devlet maddi durumu iyi olmayan, 65 yaş üstü kişilere maaş ödüyor. Bu maaş bu ay 500 liradan 543,25 liraya yükseldi. 3'er aylık şeklinde yapılan bu ödemeler Eylül'den itibaren aylık olarak yapılmaya başlanacak. Yaşlılar böylece maaş için beklemeyecek. Her ay hesaplarına 543,25 lira yatırılacak..

EVDE BAKIM PARASI
Devlet, bakıma muhtaç olduğu tespit edilen yaşlıların ailelerinden ayrılmaması için evde bakım desteği sağlıyor. Aylık tutar bin 85 lira 50 kuruş iken, bu ay bin 179 lira 40 kuruşa ulaştı. Aylıkta 93,9 liralık artış yaşandı. Evde bakım aylığı için yüzde 50 ve üzerinde engelli raporu gerekiyor. Maaş yaşlıya değil, bakana veriliyor..

BEDAVA SAĞLIK
Devlet, engelli ya da çok yaşlı olduğu için bakıma muhtaç kişilere evde sağlık hizmeti veriyor. Bunun için bir bedel de istenmiyor..

PARASIZ ULAŞIM
65 yaş ve üzeri olanlar şehir içi toplu taşımadan ücretsiz olarak yararlanıyor..

ÜCRETSİZ BAKIM
Devlet, bakıma muhtaç olan, kimsesi olmayan veya ailesinin bakmadığı 'yoksul' yaşlıların huzurevi ve bakım evlerinde ücretsiz bakılmasını sağlıyor..

KAPIDA MAAŞ ÖDEMESİ
Yaşlı ve emekliler, sağlık durumları nedeniyle PTT veya bankalardan maaş çekemiyorsa evde ödeme yapılıyor. Bunun için SGK'ya 'konutta maaş almak istiyorum' şeklinde dilekçe vermek yeterli..

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Yaşlı 7 ay önce Şikayet Et
  Yaşlı ve bakıcısı olası adres değişikliğinde bildirilmemesi aylık hemen kesilir
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Ayrica engellinin raporunda Ağır engelli kısminda evet yaziyor olmali lutfen dogru bilgilendirme yapilsin
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Evde bakim parasi bir maaş degil bir yardımdir.
  Cevapla